Muzika

Choro kursai su britų kompozitoriumi ir dirigentu Bobu Chilcottu

anonsai

Jau dvylika metų Vilniaus savivaldybės choras "Jauna muzika" rengia tarptautinius choro muzikos interpretavimo kursus.

Šiemet kursams vadovaus Bobas Chilcottas – vienas garsiausių nūdienos britų kompozitorių ir dirigentų. Choro muzika lydi jį visą gyvenimą. Jis dainavo Kembridžo karališkojo koledžo chore, o 1985–1997 m. buvo įžymios vokalo grupės "The King’s Singers" narys (vasario mėnesį šis ansamblis koncertavo Vilniuje ir sulaukė didžiulio pasisekimo). Nuo 1997 m. B. Chilcottas pasišventė vien choro muzikos kūrimui, dirigavimui ir chorinio dainavimo propagavimui visame pasaulyje. Jo kompozicijos vaikų, vyrų ir mišriems chorams atliekamos įvairiose Europos šalyse, JAV, Kanadoje, Australijoje, Japonijoje, Kinijoje, dažnai transliuojamos per TV ir radiją.

B. Chilcottas septynerius metus vadovavo Londono karališkojo muzikos koledžo chorui. Jis nuolat diriguoja choro "BBC Singers" koncertams ir įrašams, taip pat yra kviestinis Berlyno choro "RIAS Kammerchor" ir Toronto choro "Elmer Iseler Singers" dirigentas. Dukart jis dirigavo jaunimo projektui "Festival 500" Niufaundlende (Kanada), diriguoja festivaliuose Kanadoje ir JAV – su choru "The World of Children’s Choirs" Vankuveryje, Niagaros ir Toronto tarptautiniuose chorų festivaliuose. 2003 m. jis buvo pirmasis užsienietis, dirigavęs chorui "National Honor Choir" per Amerikos choro dirigentų asociacijos suvažiavimą Niujorke. B. Chilcottas taip pat dirigavo Europos chorų asociacijos "Europa Cantat" renginiams Švedijoje, Vokietijoje ir Belgijoje, Japonijos chorų asociacijos suvažiavime. Pernai maestro dirigavo įžymiajame Dartingtono tarptautiniame muzikos festivalyje Didžiojoje Britanijoje ir buvo pirmasis užsienio dirigentas, pakviestas diriguoti Dainų šventėje Taline.

Kovo 5–8 d. (5 d. 17–21 val.; 6 d. 11–14 val. ir 15.30–18.30; 7 d. 10–13 ir 18–21 val.; 8 d. 10–13 val.) Lietuvos liaudies kultūros centre (B. Radvilaitės g. 10) B. Chilcottas ruoš Renesanso ir šiuolaikinių britų kompozitorių kūrinių programą su choru "Jauna muzika" ir aktyviausiais kursų klausytojais iš mūsų šalies, Lenkijos ir Vokietijos. Kovo 8 d. 18 val. Taikomosios dailės muziejuje (Arsenalo g. 3a) skambės kursų pabaigos koncertas.

Kursai rengiami bendradarbiaujant su Lietuvos liaudies kultūros centru ir Britų taryba Lietuvoje.

V. Z.