Kinas

Savaites filmai

vasario 18–27

5x2 **

Filmo pavadinimas – tai penkios svarbiausios vienos poros meilės akimirkos. Didžiausias šių dienų prancūzų kino stilizuotojas Franēois Ozonas pasakoja Valerios Bruni-Tedeschi ir Stephene’o Freisso vaidinamų personažų bendro gyvenimo istoriją atbuline tvarka – nuo skyrybų iki susitikimo. Visąlaik ką nors stilizuojantis režisierius savo objektu šįkart pasirinko Ingmarą Bergmaną. Tokį riešutą perkąsti sunku. Taip pat vaidina Geraldine Pailhas, Franēois Fabian (Prancūzija, 2004) (Vilnius)

Alfis **

Populiarios 1966 m. Lewiso Gilberto komedijos, kurioje pagrindinį vaidmenį kūrė Michaelas Caine’as, perdirbinys. Pleibojui Alfiui negali atsispirti nė viena moteris. Jis mielai naudojasi visais jų teikiamais malonumais, kol vieną dieną pasijunta visų atstumtas, nelaimingas. Netrukus dar paaiškėja, kad iš vienos nakties aistros gimė kūdikis, kuriam Alfis taip pat nereikalingas. Pagrindinį vaidmenį šįkart kuriantis Jude’as Law laikomas vienu seksualiausių pasaulio vyrų. Persikūnydamas į Alfį, savo žavesį jis išnaudoja su kaupu. Filmas – vidinis Alfio monologas, gausiai iliustruotas pikantiškais vaizdeliais. Deja, kartais norėtųsi, kad Alfis nors trumpam užsičiauptų. Filmą kūrė originaliomis idėjomis niekad nepasižymėjęs Holivudo amatininkas Charlesas Shyeris. Jis sugebėjo surinkti gerų aktorių – Susan Sarandon, Marisą Tomei, Omarą Eppsą, tačiau reginys nuo to netapo gilesnis ar įdomesnis (JAV, 2004). (Vilnius)

Arčiau **

Garsaus amerikiečių režisieriaus Mike’o Nicholso ekranizuota Patricko Marberio drama neišvengė teatrališkumo. Garsių aktorių kvartetas (Julia Roberts, Judas Low, Natalie Portman ir Clive’as Owenas) vaidina dvi keistai tarpusavyje susijusias poras. Fotografė Ana apgaudinėja savo vyrą dermatologą su pradedančiu rašytoju, kurį myli amerikietė striptizo šokėja Alisa. Tačiau rašytojo ir fotografės ryšys netrunka ilgai. Visi personažai keršija vieni kitiems, jaučiasi vieniši, nelaimingi ir išduoti. Jie daug kalba apie tai, kad yra pasimetę tarp melo ir sekso. Aktorių pastangos išjudinti filmą iš mirties taško kartais atrodo herojiškos, tačiau klausimas, ar vertėjo taip stengtis, lieka neatsakytas (JAV, 2004). (Vilnius, Kaunas)

Paskutinis uošvių išbandymas **

Konsevatyvusis Džekas – buvęs CŽV agentas – kartu su žmona vyksta į Detroitą susipažinti su savo žento tėvais. Netrukus tampa akivaizdu, kad liberalieji Fakeriai visiškai neatitinka Džeko įsivaizduojamo "padorių amerikiečių" stereotipo. Populiaraus filmo, kuriame pagrindinius vaidmenis kūrė Robertas De Niro ir Benas Stilleris, tęsinį papildė legendiniai aktoriai Barbara Streisand ir Dustinas Hoffmanas (rež. Jay Roach, JAV, 2004). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

Po saulėlydžio **

Genialus vagis Maksas (Pierce Brosnan) ir jo draugė Lola (Salma Hayek) pasitraukia į užtarnautą poilsį. Vienoje Karibų rojaus salų jie nori gyventi mėgaudamiesi vienas kitu ir kitais malonumais. Tačiau saloje pasirodo septynerius metus juos nesėkmingai bandęs sugauti FTB agentas Stanas (Woody Harrelson). Jis tikisi sugundyti Maksą trečiuoju Napoleono deimantu, kuris eksponuojamas ką tik į salą atplaukusiame laineryje. Maksas, žinoma, atsisako. Tačiau rojuje juk taip nuobodu, ypač jei neturi kokio nors hobio… (rež. Brett Ratner, JAV, 2004). (Vilnius, Šiauliai)

Pagieža **

Garsaus japonų siaubo filmo "Ju-on" amerikietiškas perdirbinys, kurį sukūrė protoplasto režisierius Takashi Shimizu. Jauna Japonijoje studijuojanti amerikietė Karen (Sarah Michelle Gellar) patenka į namus, kuriuose prieš trejus metus įvyko siaubingas nusikaltimas. Jo aukos tapo dvasiomis, persekiojančiomis gyvuosius. Visi, kas susidūrė su dvasiomis, yra pasmerkti. Personažų filme yra pakankamai daug, kad žiūrovai nepaliaujamai tirptų ir cyptų iš siaubo. Kol dvasios susidoros su visais, kas tik pasirodys kadre, spėsime gauti tikrai didelę siaubo porciją. Tad filmas turėtų suteikti pasitenkinimą, apie kurį kadaise kalbėjo Alfredas Hitchcockas, tvirtinęs, jog bijodamas žmogus patiria didžiausią malonumą (Japonija, JAV, 2004). (Vilnius, Marijampolė)

Rėjus ***

Legendinio neregio muzikanto Ray’aus Charleso biografija. Vaikystėje siaubingą traumą patyręs herojus (jo akyse nuskendo brolis), to nebegalės pamiršti niekad. Ši trauma – jo aklumo priežastis, dėl jos populiarus muzikantas tampa narkomanu. Filme rodomi keli bene audringiausi jo gyvenimo dešimtmečiai, kai Ray’us Charlesas ne tik atnaujino populia-riąją muziką, bet ir kovojo prieš rasinę segregaciją, buvo įsipainiojęs į sudėtingus santykius su dviem svarbiausiomis savo gyvenimo moterimis – žmona Della ir meiluže Margie, kovojo su priklausomybe nuo narkotikų. Tradiciškai pasakojama biografija baigiasi padorumo ir teisingumo triumfu. Gal ji atrodytų ir visai banali, jei ne talentingasis Jamie Foxxas, už muzikanto vaidmenį pelnytai nominuotas "Oskarui", bei nepaprastai įdomiai atkurtas antrasis planas – 5–7-ojo dešimtmečių "juodoji" Amerika, kurią skoningai stilizavo operatoriaus Pawelo Edelmano kamera. Tayloro Hackfordo filme taip pat vaidina Kerry Washington, Regina King, Cliftonas Powellas (JAV, 2004). (Vilnius, Šiauliai)