Teatras

"Bolero"

premjeros

iliustracija
Martynas Rimeikis ir Anželika Cholina spektaklyje "Tango in Fa"
M. Raškovskio nuotr.

Žinoma Lietuvos choreografė Anželika Cholina lapkričio 16 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro Mažojoje salėje pristatys septintą penktojo Anželikos Cholinos šokio teatro (A|CH) sezono premjerą – naują spektaklį pagal Moriso Ravelio "Bolero". Pirmą kartą su šiuo kūriniu choreografė susidūrė dar kurdama diplominį darbą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre 1994 m. Naujasis "Bolero" specialiai kuriamas 2005 m. pavasario festivaliui "Budapest Spring Festival", kasmet vykstančiam Vengrijos sostinėje. Naujasis "Bolero" pastatymas – mažoji A|CH teatro premjera. Dvidešimties minučių vieno veiksmo spektaklis šokio kalba pasakos apie vyrus ir jų skirtingas emocines būsenas. Pasak A. Cholinos, šiame darbe ją domino vidinis vyro pasaulis. "Vyro siela paslaptinga, pilna šviesos ir šešėlių. Prieštaringų jausmų ir emocijų: nuo švelnumo iki agresijos, galinčios sukelti net karus. Spektaklio sprendamą diktuoja muzika. M. Ravelis apie savo kūrinį sakė, kad tai – orkestras be melodijos. Dėl to spektaklyje muzika plėtosis kartu su vyrų išgyvenimais, iš lėto artėdama prie kiekvieno jų paslapties."

Vaidmenis atliks nuolatiniai choreografės spektaklių atlikėjai Donatas Bakėjus, Eligijus Butkus, Martynas Rimeikis, Aurimas Sibirskas, Nerijus Tauskus, Igoris Zaripovas, Andrius Žužalkinas. Kostiumų autorė – dailininkė Jolanta Rimkutė.

Vakaro programoje pasirodys ir jaunieji choreografai – A. Cholinos Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) aktoriaus-šokėjo specialybės studentai atliks pačių sukurtas choreografines miniatiūras. 2001 m. savo kompozicijas pristatė pirmoji choreografės aktorių-šokėjų laida. Šią tradiciją pratęs antrosios laidos trečiakursiai, kurie atliks monologus, duetus ir didesnės formos kūrinius. A. Cholinai svarbu, kad jauni atlikėjai galėtų reikštis kaip choreografai, susipažintų su įvairiomis teatro formomis. A|CH teatras, suteikdamas jiems galimybę pristatyti savo kūrybą scenoje, tikisi, kad choreografo darbas jaunuosius domins ir ateityje.

Daugelis žinomų teatrų režisierių ieško naujų erdvių spektaklių parodymams. A|CH teatras – ne išimtis. "Siemens" arena Vilniuje suteiks dar vieną progą susitikti su Anželikos Cholinos kūryba. Lapkričio mėnesį primą kartą "Siemens" arenoje bus rodomas šokio spektaklis "Carmen", o gruodžio 16 d. įvyks atnaujinto "Tango in Fa" premjera.