Muzika

Žvaigždės ir žvaigždutės ryškiau spindi rudenį

anonsai

Lietuvos muzikų rėmimo fondas turtingas vasaros programas tęsia gausiais rudens muzikos renginiais. Kas savaitę vyksta "Muzikiniai trečiadieniai", poezijos vakarai ir parodos Stasio Vainiūno namuose, rengiami "Druskininkų vasaros aidai", "Rudens muzikos šventės" neįgaliesiems globos namuose, bažnyčiose, "Alma mater musicalis" ciklo klasikinės muzikos koncertai akademinei visuomenei ir kt.

Ypač ryškiai tarp LMRF rudens renginių išsiskiria "Žvaigždžių ir žvaigždučių šventė" Vilniaus rotušėje. Tai tradicinis Fondo renginys, skirtas geriausiems regioninių muzikos mokyklų atlikėjams. Vilniuje jau svečiavosi Klaipėdos miesto, Alytaus, Šiaulių, Kauno, Tauragės ir kitų apskričių jaunieji muzikantai. Jie sulaukė dėmesingos, gausios sostinės publikos, žymių muzikos pedagogų, muzikologų dėmesio. Geriausiai pasirodę jaunieji muzikantai buvo pakviesti tęsti mokslus sostinės M.K. Čiurlionio menų bei B. Dvariono muzikos mokyklose, studijuoti Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Dėmesys regionų muzikos meno puoselėtojams – viena iš prioritetinių LMRF veiklos sričių. Tradiciniu renginiu fondas kasmet primena visuomenei, valdžios žmonėms, kaip svarbu ugdyti meninius jaunosios kartos pradus, remti kultūrinį gyvenimą regionuose.

Šis ruduo taip pat neliks be muzikos meno žvaigždžių ir žvaigždučių šviesos. Lapkričio 17 d. 18 val. į Vilniaus rotušę LMRF pakvietė Telšių apskrities jaunuosius muzikus. Koncerte smuikuos, skambins fortepijonu, pūs fleitas, tūbas, trimitus daugiau kaip 90 jaunųjų atlikėjų iš gražias ir garbingas kultūrines tradicijas turinčios Žemaičių žemės. Šventėje dalyvaus visos Telšių apskrities muzikos, meno mokyklos. Susitiksime su Mažeikių muzikos mokyklos, Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos, Rietavo meno mokyklos ir Telšių vaikų muzikos mokyklos jaunaisiais muzikantais. Koncerte dalyvaus negalią turinčių moksleivių ansamblis. Tą pačią dieną 15 val. Stasio Vainiūno namuose bus atidaryta vaikų ir jų mokytojų dailės darbų paroda, joje savo darbus pristatys ir neįgalūs jaunieji dailininkai. Ta proga išleistame leidinėlyje rasime malonių faktų – daugelis jaunųjų muzikantų jau yra pelnę aukštus respublikinių ir tarptautinių konkursų įvertinimus. Tai dar kartą patvirtina, kokia svarbi yra muzikos, dailės mokyklų vieta regionuose, esančiuose tolokai nuo didžiųjų Lietuvos miestų. Visur yra muzikai ar dailei gabių vaikų, ir malonu, kad profesionalių dėstytojų padedami jie gali savo sugebėjimus ugdyti gimtojoje aplinkoje.

Jaunųjų žemaičių koncertą Vilniuje papuoš iš šio krašto kilę garsūs menininkai. Dalyvaus LNOBT vyr. dirigentas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas prof. Jonas Aleksa, to paties teatro solistė, jau pripažinta klausytojų kylanti žvaigždė Joana Gedmintaitė (sopranas), Lietuvos muzikos ir teatro akademijos pedagogė ir solistė Aušra Liutkutė (sopranas). Džiazo mylėtojai tikisi išgirsti Plungėje muziko kelią pradėjusį saksofonininką Danielių Praspaliauskį. Koncerte dalyvaus pianistai Olga Taškinaitė, Arūnas Šlaustas, Aleksandras Vizbaras.

E. B.