Muzika

Vilniuje viešės "auksinis Amerikos saksofonininkas"

anonsai

Lapkričio 20 d. Vilniaus kongresų rūmuose rengiamas "auksiniu Amerikos saksofonininku" tituluojamos džiazo žvaigždės Kenny Garretto koncertas.

"Ar gali džiazo muzika būti tokia energinga?" – stebisi užsenio spaudos atstovai po Kenny Garretto koncertų. Pats saksofonininkas sako, kad jo kuriamos muzikos formulė yra paprasta: "Daugelio metų sunkus darbas ir tikri jausmai iš visos širdies".

Džiazo žvaigždė iš JAV teigia visuomet pirmenybę teikiantis tiems garsams, kurie gimsta jo jausmų pasaulyje, o ne tiems, kurie tiesiog madingi. Galbūt todėl šis savo atliekamos muzikos originalumu garsėjantis solistas turi ne vieną garsų ir prestižinį apdovanojimą, buvo nominuotas ir "Grammy" premijai.

Labiausiai Garrettas išgarsėjo grodamas su Milesu Davisu bei Stingu. Iš įdomesnių Garretto kūrybinių darbų minėtinas bendras projektas su reperiu Guru.

1989 m. K. Garrettas įrašė savo debiutinį albumą "Introducing Kenny Garrett". Vėliau išleido dar dešimt albumų: "Prisoner of love", "African Exchange Student" ir "Black Hope" (1992), "Threshold" (1994), "Triology" (1995), "Pursuance: the Music of John Coltrane" (1996), "Songbook" (1997), "Simply Said" (1999), "Happy People" (2002) bei "Standard of Language" (2003).

2002 m. Kenny Garrettas atšventė dešimties metų bendradarbiavimo su "Warner Bros" studija jubiliejų ir kartu su Milesu Davisu išleisdo dvidešimties dainų albumą "The Complete Miles Davis at Montreux".

Parengė Laura Vaičiūnaitė