Muzika

Choras "Pro musica" – kitaip

anonsai

Vilniaus universiteto kamerinis choras "Pro musica" debiutuoja kaip mišrus choras. Jau šį sekmadienį, lapkričio 14 d., 18 val. Šv. Jonų bažnyčioje Vilniuje choras pristatys gastrolių Ispanijoje programą.

"Nepraėjus ir pusei metų, debiutuojame mišria sudėtimi. Noriu tikėti, kad jau artimiausiu metu įgyvendinsime ir dar vieną ambicingą planą – Lietuvos publikai pristatysime didelės apimties kūrinius. Paradoksalu, tačiau kūrinių moterų balsams repertuaras gana siauras, todėl siekiame maksimaliai plėsti savo galimybes ir nudžiuginti žiūrovus vis brandesniu atlikimu", – sakė choro vadovė Rasa Gelgotienė.

Sekmadienio koncerto metu skambės žinomiausių romantikų F.Mendelssohno-Bartholdy, G. Verdi, G. Rossini, G. Bizet ir kitų autorių kūriniai. Programą paįvairins instrumentininkų Sauliaus Lipčiaus ir Gedimino Gelgoto atliekami kūriniai – pjesės gitarai bei J.S. Bacho choralinis preliudas trimitui. Programos pabaigoje bus atliktos uždegančios ispaniškos melodijos: temperamentingoji samba bei nuotaikingos habaneros. Šie kūriniai bus pristatyti ir gastrolių Ispanijoje metu lapkričio pabaigoje, kur chorą "Pro musica" priims liepos mėnesį Vilniuje viešėjęs Valjadolido universiteto choras.

Choras "Pro musica" susikūrė 2004 m. balandžio mėnesį nuo Vilniaus universiteto merginų choro "Virgo" atsiskyrus vyresniosioms choristėms. "Pro musica" jau koncertavo atlikdama renesanso ir baroko epochų kūrinius. Kartu su nuo 1980 m. veikiančiu VU merginų choru "Virgo" dabartinės "Pro musicos" dainininkės dalyvavo apie 30 tarptautinių festivalių, aplankė per 20 pasaulio šalių. 1990, 1992 ir 1994 m. choras gastroliavo JAV ir Kanadoje, 1995 m. – Kanarų salose, 2002 m. – Meksikoje, 2004 m. – Japonijoje. Per savo istoriją "Virgo" laimėjo 10 tarptautinių konkursų. Choras yra išleidęs 4 kompaktinius diskus – du lietuviškos muzikos ir du klasikinės: "Ave Maria" bei W.A. Mozarto "Requiem".

Ieva Dunajevaitė