Muzika

Skleidžiant Čiurlionio meninį palikimą

anonsai

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje lapkričio 12 d. 18 val. prof. Vytautas Landsbergis skambins ir komentuos naują M.K. Čiurlionio kūrinių fortepijonui leidinį. Vakare dalyvaus muzikologai profesoriai Jonas Bruveris, Donatas Katkus, pianistai prof. Aldona Radvilaitė, Rokas Zubovas, Renata Milašiūtė, Kasparas Uinskas, Darius Kučinskas. Leidėjui Jonui Petroniui už ilgametę leidybinę veiklą bus įteikta V. Landsbergio fondo premija.

Vienas iš pasaulinės reikšmės Lietuvos kultūros reiškinių – Mikalojaus Konstantino Čiurlionio meninis palikimas. Tikroji tarptautinė jo kūrybos reikšmė ėmė skleistis po kūrėjo mirties. Šis procesas tęsiasi jau per 90 metų. Kaupti, saugoti ir skleisti unikalų M.K. Čiurlionio dailės ir muzikos meną – prasminga veikla, kurios vertę, ko gero, pajusime tik ateityje.

Beveik pusšimtį metų M.K. Čiurlionio muzikai paskyrė prof. hab. dr. Vytautas Landsbergis, ne tik atlikdamas genijaus kūrinius pasaulio scenose, bet ir nagrinėdamas bei kaupdamas jo kūrybą (ypač fortepijoninę) nuo mažyčių bandymų iki šedevrų. Neseniai Jono Petronio leidykla išleido ypatingą M.K. Čiurlionio kūrinių rinkinį, kuriame sukaupta, anot profesoriaus, "bemaž pilnatis", visuma. "Šaltiniai – kompozitoriaus rankraščiai, jo artimųjų daryti nuorašai bei atmintis, pirmieji leidiniai. Visa dešimtmečius trukusio leidybinio redakcinio bei restauracinio darbo specifika apibūdinta ir detalesnė informacija teikiama leidinio komentaruose", – rašo leidinio sudarytojas ir redaktorius prof. V. Landsbergis.

Vakaras-koncertas suteiks progą išgirsti šviežius, įdomius profesoriaus komentarus, pasiklausyti jo kolegų minčių bei M.K. Čiurlionio muzikos, kurią skambins iškiliojo menininko kūrybą jaučiantys ir puoselėjantys atlikėjai.

LMTA inf.