Kinas

Savaitės filmai

spalio 8–17

Aš – robotas ***

2035-ieji. Visur panaudojamos protingos mašinos, jos atlieka visus sunkius darbus. Robotuose užkoduotas įsakymas neliesti žmogaus. Tačiau vieną dieną robotas užpuola detektyvą Delą (Will Smith), o prieš tai įtartinomis aplinkybėmis žuvo genialus konstruktorius… Filmo pagrindas – vienas Isaaco Asimovo apsakymas, o režisierius Alexas Proyasas ne vienam sinefilui įsiminė filmu "Tamsos miestas". Tad dar vienas stilingas filmas apie robotų maištą žada įdomią pramogą. Taip pat vaidina Bridget Moynahan, Bruce’as Greenwodas (JAV, 2004). (Vilnius, Kaunas)

Blogas auklėjimas ****

Garsus kino režisierius Enrikė sulaukia netikėto svečio – jį aplanko pirmoji vaikystės meilė Ignasijus. Jis tapo aktoriumi ir dabar siūlo ekranizuoti savo novelę. Novelėje aprašyti įvykiai, kuriuos vaikystėje teko patirti ir Enrikei. Grįžta prisiminimai apie pedofilą kunigą Manolą, vaikystėje patirtą meilę. Tačiau Enrikei kelia įtarimą Ignasijaus elgesys. Jis žaidžia keistą žaidimą... Savo naujausiame filme, kuriuo buvo pradėtas šiųmetis Kanų kino festivalis, Pedro Almodovaras meistriškai supina kelis pasakojimo lygmenis – "filmą filme", vaikystės prisiminimus, Ignasijaus tiesos paieškas. Tai autobiografiškas kūrinys, tačiau bene pats autobiografiškiausias, matyt, yra meilės kinui prisipažinimas. Vaidina Gaelis Garcia Bemalis, Fele Martinezas, Danielis Gimenezas Cacho, Lluisas Homaras (Ispanija, 2004). (Vilnius)

Bornas: absoliutus pranašumas ***

Superšnipo Džeisono Borno (Matt Damon) nuotykių tęsinys. Praradusį tapatybę ir nuo pasaulio pasislėpusį herojų kankina košmarai, nuo kurių negali apsaugoti net mylinti Mari (Franka Potente). Borną pradeda persekioti samdomas žudikas. Bornas tampa užspeistu žvėrimi, jo tikslas – išgyventi bet kokia kaina. Filmą sukūręs Paulas Greengrassas sukūrė meistrišką filmą apie šnipus, neleidžiantį nė trumpam atsikvėpti. Taip pat vaidina Brianas Coxas, Julia Stiles, Joan Allen (JAV, 2003). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)

Degantis žmogus **

Pagrobta meksikiečio verslininko dukra. Grobikų pėdaskais seka jos apsauginis – buvęs karys. Denzelis Washingtonas vaidina alkoholiką, filmui baigiantis pagaliau pamilstantį savo globotinę. Ją suvaidino didžiausias pastarųjų metų Holivudo atradimas – mažoji Dakota Fanning. Blokbasterių meistro Tony Scotto filmo herojui tenka brautis per korupcijos ir įtartino verslo labirintus, jam padeda žurnalistė (Rachel Ticotin) ir paslaptingas vaikų grobimo reikalų konsultantas, kurį vaidina Giancarlo Giannini (JAV, 2004). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Škauliai)

Rydiko kronikos *

Kosmoso avantiūristas Rydikas (Vin Diesel) gali matyti tamsoje. Jį gaudo visi, kas netingi. Taip Rydikas tampa žvaigždžių karų dalyviu ir net didvyriu, nes yra priverstas susikauti su paslaptingos sektos vadovu. Turėdamas 100 milijonų dolerių biudžetą, režisierius Davidas Twory nė nepasistengė sukurti kažko įdomesnio, įstrigęs tarp pretenzingos "Žvaigždžių karų" ir "Kopos" stiliaus imitacijos. Gal taip atsitiko ir todėl, kad Vinas Dieselis nesugeba natūraliai ištarti net pačios idiotiškiausios frazės, tad prie jo priversta taikytis net dama Judi Dench, filme vaidinanti kažką neapibrėžta, greičiausiai sielą (JAV, 2004). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

Stepfordo moterys **

Iros Levino romano motyvais sukurta juodoji komedija pasakoja apie karjeros moterį Džoaną (Nicole Kidman), po išgyventos krizės kartu su šeima persikėlusią gyventi į idealų provincijos miestelį. Čia viskas spindi švara ir ramybe, o moterys dėvi sukneles ir vykdo visus savo vyrų norus. Džoana pradeda įtarti, kad už viso to slypi kažkokia paslaptis. Franko Ozo komedija pasiklydo tarp feministinės ištarmės, filmų apie robotus ir Amerikos provincijos satyros. Negelbsti net žvaigždės, tarp kurių pamatysime ir Matthew Brodericką, Glenn Close, Bette Midler, Christopherį Walkeną (JAV, 2004). (Vilnius, Kaunas, Marijampolė)