Muzika

Tikros aistros ir sidabras Operos scenoje

anonsai

Spalio 15 ir 16 d. Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras kviečia į J.F. Halévy operos "Žydė" premjerą. Operą stato dirigentas Jonas Aleksa, režisierius ir scenografas Günteris Krämeris (Vokietija), kostiumus kuria dailininkė Isabelė Inesa Glathar (Vokietija), chorą ruošia Česlovas Radžiūnas.

J.F. Halévy opera "Žydė" (kartais dar vadinama "Kardinolo duktė"), išgarsinusi kompozitorių visoje Europoje, atnešusi jam nemirtingumą ir šlovę, grįžta į Lietuvos operos sceną. Čia ji buvo pastatyta 1927 m. ir išsilaikė repertuare iki pat 1940 m. Pokario metais Europoje nepelnytai primiršta, šiuo metu šalia kitų mėgstamų prancūzų operų – Ch. Gounod "Fausto", G. Bizet "Carmen" ir kitų – daugelyje teatrų ji vėl grįžta į sceną, žavėdama nuostabia, melodinga muzika, puikiais pastatymais, amžinai aktualia meilės ir neapykantos, vilties ir praradimo tema. Operos siužetas primena populiariųjų serialų ar laidos "Atleisk" siužetus, kaip dažnai būna operose. Kardinolo dukra, žuvusi liepsnose, pasirodo esanti gyva – ją išaugino žydo juvelyro šeima. Žydaitės ir krikščionio meilė atveda į pražūtį ir atima bet kokią viltį...

Pastatymas, kurį režisuoja Günteris Krämeris, taip pat turėtų būti įspūdingas. Dirbęs žymiausiuose pasaulio operos teatruose – Berlyno "Deutsche Oper", Kelno operoje, Vienos "Staatsoper", Niujorko "Metropolitan Oper", Drezdeno "Semperoper", Paryžiaus "Chatelet" teatre, Miunchene, Hamburge, Lione, Tokijuje ir kt., bendradarbiavęs su Zalcburgo festivaliu Austrijoje, Spoleto festivaliu JAV, mūsų teatre G. Krämeris repetuoja visiškai naują pastatymą.

Svarbu viskas, nė viena smulkmena, nė viena detalė nelieka nepastebėta. Kostiumai siuvami atsižvelgiant į istorines ir etnines detales.

Scenoje matysite ne vien tikras skrybėles ar skraistes, tefilinus ir menorą, bet ir tikrą sidabrą, ir tikras aistras. O puikius dainininkus ir įspūdingą spektaklį teatras visada garantuoja!

LNOBT inf.