Kinas

Savaitės filmai

liepos 30–rugpjūčio 8

Diena po rytojaus **

Garsus filmų apie katastrofas kūrėjas Rolandas Emmerichas ("Nepriklausomybės diena", "Godzila") šįkart gąsdina artėjančiu ledynmečiu. Filmo herojus, amerikiečių mokslininkas meteorologas Džekas (Dennis Quaid), ir pats nesitikėjo, kad ledynmetis gali užgriūti taip netikėtai. Niujorkas virsta ledo dykuma, kurioje šansą išsigelbėti turi tik būrelis praeivių, užsibarikadavusių didžiulėje bibliotekoje. Tarp jų – ir mokslininko sūnus. Mokslininkas nusprendžia jį išgelbėti… Įspūdingi milžiniškų vandenyno bangų užliejamo, o vėliau ledine dykuma pavirtusio Niujorko kadrai greičiausiai labai patiks viso pasaulio teroristams (JAV, 2004). (Vilnius, Panevėžys)

Haris Poteris ir Azkabano kalinys **

Haris (Daniel Radcliffe) pradeda trečiuosius mokslo metus Hogvartso mokykloje. Draugai įtaria, kad jam iškilo mirtina grėsmė. Iš niūrios tvirtovės Azkabano pabėgo pavojingas nusikaltėlis (Gary Oldman), burtininkų pasaulyje žinomas žudikas psichopatas ir fanatiškas Voldemorto pasekėjas. Trečiąjį filmą apie Harį Poterį buvo patikėta kurti meksikiečiui Alfonso Cuaronui ("Didieji lūkesčiai", "Ir tavo motiną taip pat"). Vaidina Alanas Rickmanas, Michaelas Gambonas, Emma Thompson (JAV, 2004). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys)

Maiko Bluberio nuotykiai **

Pagal komiksą sukurtas filmas nukelia į XIX a. laukinius Vakarus. Pagrindinis filmo herojus Maikas jaunystėje tapo žiaurios žmogžudystės liudininku. Tas įvykis paveikė visą jo gyvenimą, bet kartu ir suartino su indėnais. Į miestelį, kurio šerifui padeda Maikas, grįžta nusikaltėlis iš jaunystės košmaro. Jis priverčia Maiką mėginti suvokti save ir vėl atveda pas indėnų šamanus. Režisierius Janas Kounenas domisi šamanizmu ir Carloso Castanedos kūryba, tad jo filmas prisodrintas psichodeliškų vizijų bei New Age mistikos. Pagrindinius vaidmenis sukūrė Vincent’as Casselis, Juliette Lewis ir Michaelas Madsenas (Prancūzija, Meksika, D. Britanija, 2004). (Vilnius)

Žmogus voras 2 **

Piteris (Tobey Maguire) tapo studentu. Jam vis sunkiau suderinti antgamtinę Žmogaus voro galią ir normalaus gyvenimo siekį. Piterio jausmas Merei Džein (Kirsten Dunst) stiprėja, tačiau ir čia jam tenka patirti nemenkų išbandymų. Pasak režisieriaus Samo Raimi, tai dar vienas klasikinis filmas apie brendimą. Turint galvoje, kad su komiksu apie Žmogų vorą išaugo ne viena amerikiečių karta, brendimas kartais gali ir užsitęsti (JAV, 2004). (Vilnius, Kaunas, Marijampolė)