Dailė

Idėjos sienoms

Ona Gaidamavičiūtė

iliustracija
Marija Marcelionytė. Be pavadinimo. 2004 m.

"Kairėje–dešinėje" atidaryta Marijos Marcelionytės paveikslų akrilu paroda "Kelios idėjos sienoms". M. Marcelionytė grafikos studijas VDA baigė 2001 m. Nors ir bakalauro, ir magistro darbuose buvo tam tikra konceptualumo dozė, tačiau išorinio efektingumo taip pat nestigo. Šiuo metu grafikė dirba knygų dizaino srityje.

Paroda išsiskiria konceptualia, kiek neįprasta grafikai idėja – pastanga originaliai, pasitelkus lengvai plaunamus akrilo dažus, dekoruoti interjerą, sienas. Su koncepcija gal kiek ir prasilenkta: susidaro įspūdis, kad visai nesvarbu, kokius objektus vaizduosi, svarbiausia originali – taikomoji paskirtis. O vienas pagrindinių šios parodos tikslų skamba kiek keistokai, pragmatiškai: "kad atsirastų bent vienas žmogus, kuris užsinorėtų paveikslo ir – svarbiausia – nepagalvotų, kad greitai reikės daryti remontą (...). Šiuolaikinės medžiagos ir technologijos praktiškai leidžia kiekvieną geidžiamą vaizdą ar motyvą perkelti ant sienos ir nesunkiai jo atsisakyti (...). Tai šioks toks būdas suteikti savo aplinkai pastovumo ir kartu – atsakomybė ne tik prieš save, bet ir prieš kitą žmogų, kuris yra šalia."

Formos raiška – šviesos ir šešėlių niuansai, monochromija, spalvinių dėmių kalba, (foto)realistiška ar net popartiška stilistika – artima fotografijai. Ypač subtiliai niuansuojami šviesos ir šešėlio kontrastai. Paveikslų fotografiškumą akcentuoja ir pati grafikė: "Idealiausias variantas būtų didelės nuotraukos iš interjerų, kur spalvinės dėmės atsiranda ilgesniam ar trumpesniam laikui".