Kinas

Vaikų žiuri geriausiu išrinko suomių filmą

kronika

Šeštadienį Vilniuje baigėsi savaitę "Skalvijos" kino centre vykęs Pirmasis tarptautinis vaikų ir jaunimo kino festivalis. Jį sudarė pagrindinė programa, Arūno Žebriūno filmų vaikams retrospektyva ir dvi specialiosios programos: "Populiariausi 9-ojo dešimtmečio jaunimo filmai" bei vaikų studijoje "Terra Bella" sukurti filmukai. Pagrindinėje festivalio programoje buvo parodyti devyni vaidybiniai filmai iš įvairių Europos šalių ir Kanados. Pagrindinės programos filmus vertino vaikų žiuri, sudaryta iš Vilniaus ir Vilniaus rajono moksleivių.

Pažiūrėję ir aptarę visus pagrindinės programos filmus, žiuri nariai Elzė Degutytė (7 m.), Rugilė Kraulaitytė (8 m.), Laurynas Jurgelis (10 m.), Ignas Survila (12 m.), Domantas Baranauskas (13 m.), Radvilas Šeputis (14 m.), Vaida Stankevičiūtė (14 m.) ir Jokūbas Sutkaitis (11 m.) išrinko geriausią festivalio filmą. Juo tapo suomių režisieriaus Hannu Tuomaneno filmas "Bilietas į Mombasą" ("Menolippu Mombasan", 2002). Žiuri pasirinkimas nustebino festivalio rengėjus. Tai sudėtingas temas gvildenantis filmas – pasakojimas apie septyniolikmetį jaunuolį, kuris suserga nepagydoma liga. Ligoninėje jis susipažįsta su kolonijoje užaugusiu savo bendraamžiu. Naktį jie abu pabėga iš ligoninės ir iškeliauja į Laplandiją, turėdami kišenėje du bilietus į Mombasą. Keliaudami abu vaikinai tarsi iš naujo mokosi pažinti save.

Festivalio organizatorės Lina Užkuraitytė, Vilma Levickaitė, Goda Sosnovskienė, Sonata Žalneravičiūtė, Lina Gelūnienė džiaugiasi, kad festivalis sulaukė didelio jaunųjų žiūrovų dėmesio. Galimybė pasižiūrėti festivalio filmus buvo sudaryta ir socialiai remtiniems, Veliučionių specialiųjų vaikų auklėjimo ir globos namų, Vilniaus vaikų pensiono vaikams. Vaikų žiuri nariai mano, kad festivalis turi tapti kasmetiniu. Jie pasirengę ir kitąmet vertinti filmus.

"Skalvijos" inf.