Kinas

Savaitės filmai

balandžio 16–25

Ir čia priėjo Poli **

Romantinė Johno Hamburgo komedija pasakoja apie draudimo agentą Rubeną (Ben Stiller), kuris pirmą povestuvinės kelionės dieną suranda savo žmoną lovoje su povandeninio nardymo instruktoriumi. Palūžęs ir nusivylęs jis grįžta į Niujorką, o čia sutinka savo mokyklos laikų draugę Poli (Jennifer Aniston) ir paskiria jai pasimatymą (JAV, 2004). (Vilnius, Kaunas, Mažeikiai)

Mano gyvenimo žuvis ****

Alabamos gyventojas Edvardas Blumas turi polinkį pasakoti keistas istorijas apie savo gyvenimą. Kita vertus, jis yra visiškai prisitaikęs prie gyvenimo žmogus ir garbingas pilietis. Tačiau sūnų tėvo pasakojimai nepaprastai erzina. Jis įsikuria Paryžiuje ir beveik nutraukia ryšius su šeima. Tik sunki tėvo liga priverčia sūnų grįžti namo. Tada paaiškėja, kad tie pasakojimai nebuvo visiškai nerealūs… Režisierius Timas Burtonas sukūrė jaudinantį filmą apie vaikus ir tėvus, kurie labai mažai ką žino vieni apie kitus. Vaidina Ewanas McGregoras, Albertas Finney, Jessica Lange, Billy Crudupas, Helena Bonham-Carter, Alison Lohman (JAV, 2004). (Vilnius, Šiauliai, Panevėžys)

Mylėti(s) smagu ***

Sveiki atvykę į džiugios geriatrijos pasaulį! Į septintą dešimtį įkopęs pleibojus (Jack Nicholson) renkasi tik gerokai už save jaunesnes moteris. Atvykęs praleisti savaitgalio prie jūros pas savo naują merginą, jis susipažįsta su jos žavia motina rašytoja Erika (Diane Keaton). Motinai neabejingas žavus jaunas gydytojas (Keanu Reeves), siūlantis jai savo ranką ir širdį. Režisierė Nancy Meyer mėgsta rodyti netikėtas erotines situacijas. Šįkart į jas patenka žavios šešiasdešimtmetės ir septyniasdešimtmečiai. Smagu, kad tai vyksta (JAV, 2004). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

Monstras ****

Režisierės Patty Jenkinson filmas pastatytas remiantis prostitutės Aileen Wuornos, nužudžiusios 6 vyrus, istorija. Vaikystėje prievartauta ir nuo 13 metų gatvėje uždarbiaujanti Eilyn ("Oskaru" už šį vaidmenį apdovanota Charlize Theron) netikėtai pamilsta jauną merginą (Christina Ricci) ir pasiryžta pradėti naują gyvenimą, tačiau jų planams nelemta išsipildyti. Puikią aktorių vaidybą papildo kelio filmo bei meilės istorijos elementai ir dokumentiškai tikslai atkurta 9-ojo dešimtmečio Floridos (JAV) priemiesčio aplinka (JAV, Vokietija, 2003). (Vilnius)

Pasiklydę vertime ****

Tokijo viešbutyje atsitiktinai susitinka Holivudo žvaigždė Bobas (Bill Murray) ir jaunutė filosofė Šarlota (Scarlett Johansson). Tai, kas vyksta tarp jų, neapsakoma žodžiais ir netelpa į banalaus meilės nuotykio apibrėžimą. Režisierė Sofia Coppola išsaugo dviprasmiškumą iki pat paskutinių filmo kadrų, nes pasitiki žiūrovų įžvalgumu. Vis dėlto svetimas miestas padeda pažvelgti į save iš šalies, ir tuo pasinaudoja ne tik filmo herojai, nes lygiaverčiu personažu tampa pats Tokijas, Rytų ir Vakarų civilizacijų sankirtos taškas. Tiesa, į pastarąjį "personažą" režisierė žvelgia labai ironiškai (JAV, 2002). (Vilnius)