Muzika

Čiurlionio kvartetas tęsia jubiliejinių koncertų ciklą

anonsai

iliustracija
Arfininkė Florence Sitruk

Šį koncertinį sezoną Lietuvos ir Vakarų Europos publikos mėgstamas kolektyvas – Čiurlionio styginių kvartetas – švenčia savo kūrybinės veiklos 35-metį. Ta proga kolektyvas parengė jubiliejinių koncertų ciklą su žymiais pasaulio atlikėjais. Ansamblis jau koncertavo su prof. pianistu Levu Natochenny ir klarnetininku Ibu Hausmannu, o štai balandžio 22 d. Kaune, M.K. Čiurlionio dailės muziejuje, ir balandžio 23 d. 19 val. Vilniuje, Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, surengs koncertą su arfiste iš Vokietijos Florence Sitruk. Šį kartą kvarteto koncertuose dalyvaus ir fleitininkas prof. Algirdas Vizgirda bei aktorius Ramūnas Abukevičius.

Į Čiurlionio kvarteto parengtą romantišką koncertinę programą įtraukti prancūzų ir norvegų kompozitorių kūriniai: Gabrielio Pierné (1863–1937) "Variations libres et Finale" fleitai, smuikui, altui, violončelei ir arfai, Marcelio Tournier (1879–1951) "Féerie" arfai ir styginių kvartetui ir André Caplet (1879–1925) fantastiniai pasakojimai "The Masque de la Mort Rouge" arfai, styginių kvartetui ir skaitovui (pagal A.E. Poe). M. Tournier kūrinys Lietuvoje bus atliktas pirmą kartą. Antrai koncerto daliai muzikai parengė Edvardo Griego (1843–1907) Styginių kvartetą g-moll, op. 27.

Čiurlionio kvartetą ir arfistę Florence Sitruk sieja jau kelerius metus trunkanti bendra kūrybinė veikla – šalia sėkmingų koncertų Lietuvoje ir Vakarų Europoje, atlikėjai 2002 m. Vokietijoje kartu įrašė kompaktinę plokštelę.

F. Sitruk (g. 1974 m. Heidelberge, Vokietijoje) yra daugelio konkursų laureatė. Pats solidžiausias atlikėjos laimėjimas – pirmoji premija prestižiniame arfininkų konkurse Romoje (2000). F. Sitruk skambina ne tik solo, bet ir bendradarbiauja su įvairiais kameriniais ansambliais, ypač daug dėmesio skiria repertuarui su styginių kvartetu, taip pat šiuolaikinei muzikai. 1998 m. "Ars Musici" išleido jos solinį CD.

Balandžio 22 ir 23 d. koncertų metu arfininkė pirmą kartą Lietuvoje skambins nauja arfa "Atlantide Prestige" (ją pagamino prancūzų įmonė CAMAC). Ši arfa – tai Vokietijos ambasados Vilniuje dovana Lietuvos muzikos akademijai.

Kvarteto koncertuose dalyvausiantis Lietuvos fleitos virtuozas A. Vizgirda – prancūzų muzikos interpretacijos žinovas (profesorius studijavo Paryžiaus nacionalinėje konservatorijoje, jo solinėse programose nuolat skamba ryškiausi Prancūzijos kūrėjų opusai), ir šį kartą jis su ansambliu atliks vieną iš prancūziškų opusų. Aktorius R. Abukevičius į koncertus pakviestas skaityti XIX a. amerikiečių rašytojo A.E. Poe apsakymą "Raudonosios mirties kaukė" ("The Masque of the Red Death"), kurio įkvėptas prancūzų kompozitorius A. Caplet sukūrė "Fantastinius pasakojimus" ("Conte fantastique") arfai ir styginiams.

Koncertuose pristatoma ir nauja kvarteto kompaktinė plokštelė. Kolektyvo jubiliejinio koncertinio sezono ir kompaktinės plokštelės leidybos rėmėjas yra bankas "Vereins und Westbank AG" (Vilniaus skyrius).

V. D.