Kinas

Savaitės filmai

spalio 3-12

iliustracija
"Vilburas nori nusižudyti"

Bevardis ***

Garsaus kinų režisieriaus Zhang Yimou filme susitinka pirmasis kinų imperatorius ir pažadėjęs jį nužudyti Bevardis (kovinių filmų žvaigždė Jetas Li). Bevardis sakosi nužudęs didžiausius imperatoriaus priešus Sulaužytą kardą ir Skrendantį sniegą (iš "Meilės laukimo" pažįstami Tony Leung ir Maggie Cheung). Tačiau tiesa pasirodo daug sudėtingesnė… Šis neįprastos spalvų dramaturgijos kovinis filmas šiemet buvo nominuotas "Oskarui" (2002, Kinija). (Vilnius)

Griausmingi Čarlio angelai ***

Režisieriaus McG komedija su veiksmo filmo elementais žavi ne tik seksualiomis specialiosiomis agenčių formomis. Lucy Liu, Cameron Diaz ir Drew Barrymore su šypsena veide atlieka tokius svaigius triukus, kokių Džeimsas Bondas nė nesapnavo. Stilinga stereotipinių "vyriškų" ir "moteriškų" vaidmenų parodija teikia daugiau malonumo nei infantilios garsių komikų grimasos (JAV, 2003). (Vilnius, Kaunas, Šiauliai)

Holivudo žmogžudysčių skyrius *

Filmas apie du Los Andželo policininkus - patyrusį (Harrison Ford) ir jauniklį (Josh Hartnett), kurie ne tik gaudo nusikaltėlius, bet ir turi kitokių, darbui dažnai nelabai padedančių pomėgių. Vienas jų yra nekilnojamo turto agentas, kitas - pradedantysis aktorius. Kaip suderinti pomėgius ir pareigą? Režisieriaus Rono Sheltono filme taip pat vaidina Lena Olin (JAV, 2003). (Vilnius, Kaunas, Šiauliai)

Mano boso dukra *

Jaunuolis, siekiantis savo svajonių merginos palankumo, gauna šansą. Bosas, kartu ir merginos tėvas, paprašo paslaugos. Vaikinas turėtų pasaugoti boso namus. Iš pradžių toks, atrodo, paprastas uždavinys pradeda sudėtingėti: kas nors visąlaik trukdo vaikinui siekti jo tikslo... Davido Zuckerio romantinėje komedijoje pagrindinius vaidmenis kuria Michaelas Madsenas, Tara Reid, Ashtonas Kutcheris, Jonas Abrahamsas, Patrickas Cranshaw, Terence’as Stampas, Molly Shannon (JAV, 2003). (Vilnius, Šiauliai)

Misija: vestuvės *

Andrew Flemingo romantinė veiksmo komedija, jei "kietuolį" Styvą agentą vaidinantis Michaelis Douglasas jums juokingas. Originalo pavadinimas "uošviai" atskleidžia pagrindinį juoko šaltinį - šalia Styvo atsiduria perdėtai tvarkingas ir visko bijantis gydytojas Džeromas, mat judviejų vaikai ketina tuoktis. Čia yra visko: rusų mafija, žavingas pamaiva gėjus, povandeninis laivas ir bangos nuplauta vestuvių ceremonija. (JAV, Vokietija, Kanada, 2003) (Vilnius, Kaunas)

Pokeris **

Jaunas lošėjas (Stuart Townsed) dalyvauja kruopščiai parengtoje aferoje, kurios tikslas - apgauti legendinį, su jokiomis priemonėmis nesiskaitantį, Melanie Griffith vaidinamos gražuolės mylimą lošėją Diną (Sylvester Stallone), ir išlošti įspūdingą sumą. Tačiau kruopščiai suregzta afera patiria fiasko, o jauniklis gauna netikėtą Dino pamoką. Sekdamas garsiais pavyzdžiais filmą sukūrė debiutantas Damianas Niemanas (JAV, 2003). (Vilnius)

Sinbadas: septynių jūrų legenda **

Akiplėšiškiausias vagis ir nenaudėlis Sinbadas, kuris įveikė septynias jūras ir visą gyvenimą patirdavo rūpesčių, pagaliau sulaukė atsakymo. Sinbadas turi surasti neregėtų galių lobį - Taikos knygą, antraip mirs jo geriausias draugas Protėjas. Tačiau Sinbadas nusprendžia pasukti į Fidžio salas... Animacinę Patricko Gilmore’o ir Timo Johnsono nuotykių juostą įgarsino Holivudo žvaigždės Bradas Pittas, Catherine Zeta-Jones (JAV, 2003). (Vilnius, Klaipėda, Panevėžys)

Titanikas: gelmių vaiduoklis ***

Režisierius Jamesas Cameronas sugrįžta prie vandenyno gelmėse nuskendusio "Titaniko". Kartu su savo draugu aktoriumi ir puikiu akvalangistu Billu Paxtonu bei istorikų ir gelmių specialistų grupe jie išsirengia kelionėn prie 1912 m. nuskendusio laivo. Iš amžinosios tamsos iškyla neįtikėtini vaizdai bei daiktai, kurių nepastebėjo visos ankstesnės ekspedicijos. Žiūrovai turi jaustis taip, tarsi kartu su filmo kūrėjais plauktų po vandeniu. Tokią iliuziją turi sukurti trijų matmenų kamera nufilmuoti vaizdai (JAV, 2003). (Vilnius)

Vilburas nori nusižudyti ****

Pirmosios "Dogmos" režisierės moters Lone Scherfig ("Italų pradžiamokslis") naujausias filmas - tradicinė psichologinė drama apie gyvenimo pakraštyje atsidūrusius žmones. Jie trokšta meilės ir supratimo, nors jau nebesitiki būti laimingi. Vaidina Jamie Sivesas, Adrianas Rawlinsas, Shirley Henderson, Lisa McKinley, Madsas Mikkelsenas, Julia Davies (Danija, D.Britanija, 2003). (Vilnius)