Muzika

Debiutas Vainiūno namuose

kronika

Gegužės 28 d. savo gražios ir prasmingos veiklos penkmetį švęsiantys Stasio Vainiūno namai svetingai priima kiekvieną čia atsilankiusį. Pirmą kartą viešintiems namų šeimininkė Bernadeta Markevičienė įdomiai papasakoja jų istoriją, pristato kūrybinius sumanymus, dažnam ir S. Vainiūno plokštelę atminimui įteikia, šiltai bendraudama prisivilioja dar ne kartą čion užsukti. Tad ir koncertuojančių, ir klausančių, ir parodas surengti norinčių čia netrūksta.

Gerų įspūdžių tikrai nestigs ir gegužės 14 d. čia pirmą kartą koncertą surengusios Naujosios Vilnios muzikos mokyklos fortepijono skyriaus moksleiviams Igoriui Poliščukui, Gintarei Bleizgytei, Jelenai Kladčenko, Katrynai Bublievič, Agatai Ursul, Katažinai Milto, Monikai Masiulionytei, Agatai Palinskai, Gretai Praspaliauskytei, Daniilui Pyšniakui, Astai Vengalytei, Justinai Katinaitei, Julijai Demidovai, Rolandui Stalinkevičiui, Arletai Jurevič, Nadiežda Vasiljevai, Boženai ir Evelinai Minko bei jų pedagogams.

Mokyklos direktoriui prof. Ričardui Sviackevičiui imantis vis naujų kūrybinių iniciatyvų, palankiai plečiasi ir mokyklos koncertų erdvės. Jo globojamą muzikos vakarą Vainiūno namuose organizuoti ėmėsi mokyklos pedagogės Regina Malinauskienė, Rimanta Urbonavičiūtė ir Irena Čekurišvili. Subūrusios savo fortepijono skyriaus koleges Ireną Žilinskienę, Jeleną Maliną, Valentiną Tabainik, Audronę Petručionytę, Iną Kononovą, kartu parengė žaismingą fortepijono muzikos programą. Gyvybingumo jai suteikė ir duetai su pedagogių Elenos Lašaitės bei Tatjanos Bliškevičienės parengtais smuikininkais bei Raimondo Jončo klasėje besimokančiu fleitininku, ir nuotaikingai koncertą pabaigęs fortepijoninis sesučių duetas.

Mažiesiems vakarą dar įdomesnį darė ne tik jų pačių muzikavimas, bet ir susitikimas su koncerte skambėjusių penkių kūrinėlių autoriumi, kompozitoriumi Leonu Povilaičiu, ir prisilietimas prie paties S. Vainiūno, o kadais - J. Gruodžio fortepijono, ir pasakojimas apie kompozitoriaus namus, ir atminimo dovanos.

Skirmantė Valiulytė