Muzika

Naujų lietuviškų fortepijoninių kūrinių festivalis

kronika

Gegužės 16-17 d. Lietuvos kompozitorių sąjungoje vyko 6-asis respublikinis naujų lietuviškų fortepijoninių kūrinių festivalis-konkursas, kurį rengė Lietuvos kompozitorių sąjunga ir Vilniaus "Ąžuoliuko" muzikos mokykla.

Konkurso tikslas - plėsti edukaciniais tikslais naudojamą lietuvių kompozitorių kūrinių fortepijonui repertuarą, supažindinti su juo muzikos mokyklų mokytojus ir mokinius, skatinti kompozitorių kūrybą vaikams, ir žinoma, suteikti jauniesiems pianistams progą pasivaržyti tarpusavyje, dėl geriausiojo vardo.

Konkurse jaunieji pianistai iš įvairių Lietuvos muzikos mokyklų rungėsi keturiose grupėse: paruošiamųjų, jaunųjų (1-4 klasės), vyresniųjų (5-8 klasės) ir ansamblių. Festivalyje vyko ir muzikos mokytojų bei kompozitorių konferencija-praktikumas, kuriame buvo kalbama apie naujausius lietuvių kompozitorių kūrinius ir šių kūrinių panaudojimo galimybes pedagoginėje praktikoje. Pranešimus skaitė pedagogė Nemira Pipikaitė ir renginio organizatorius kompozitorius Leonas Povilaitis.

LMILC inf.