Teatras

Broliai Liūtaširdžiai

premjeros

Gegužės 11 ir 25 d. 12 val. Jaunimo teatro Didžiojoje scenoje atgims vienas iš nuostabiausių švedų rašytojos Astridos Lindgren kūrinių - "Broliai Liūtaširdžiai". Inscenizacijos autoriai Jonas Vaitkus ir Sigitas Geda, režisierius Albertas Vidžiūnas, dailininkas Jonas Arčikauskas, kompozitorius Mantautas Krukauskas. Spektaklis skirtas vaikams nuo 7 iki 100 metų. Vaidmenis kuria jaunieji Algirdo Latėno mokiniai Sergejus Ivanovas, Lukas Petrauskas, Dalia Morozovaitė, Ignas Ciplijauskas, šalia jų vaidina teatralams jau pažįstami Tomas Kizelis, Nerijus Gadliauskas, Jurgis Damaševičius, Dovilė Šilkaitytė, Kristina Ovčinikaitė.

"Knygą "Broliai Liūtaširdžiai" skaičiau ne vieną kartą. Neįmanoma vienu ypu perskaityti šios baisios pasakos apie mirtį, apie mūsų pačių kuriamas pasakas, apie tai, ar įmanoma atskirti, kas yra gera, o kas bloga. Tikėdami, siekdami arba svajodami apie kitą, geresnį gyvenimą nuolat susiduriame su tuo, kad reikia kovoti ir stengtis, reikia tvirtos, žmogiškos valios," - sako režisierius Albertas Vidžiūnas. Spektaklio kūrėjai siekė, kad "Broliai Liūtaširdžiai" skirtųsi nuo įprastų vaidinimų vaikams. Anot kompozitoriaus, jis bus daugialypis: pasakos apie žmogų, kuris vis randa savyje naujų šviesos jėgų keliaudamas po mažų ir didelių pasaulių begalybę, nes pabaiga visuomet yra naujo pradžia.

Pasakoje vaidinantys aktoriai mano, kad spektaklis skatins žiūrovus fantazuoti, tikėti stebuklais, be to, primins tuos dalykus, kuriuos jau esame primiršę - ištikimybę, dorą, broliškos meilės ir šeimos svarbą.

"Spektaklis žavi labai gražia fantazija. Kaip ir vaikystėje, atrodo, realus gyvenimas ir sapnų gyvenimas - gyvenimas po mirties - visada ir traukia, ir vilioja, ir yra paslaptis. TEN labai spalvinga, ir apie TAI keista, įdomu fantazuoti. Todėl žiūrovams bus įdomu, ne tiek daug yra spektaklių apie tai, kas atsitinka iškeliavus į anapilį, koks ten gyvenimas. Prisilietus prie to, ir gyvenimas čia, šitoje žemėje, gerokai prasiplečia. Tai tas pats, kaip fantazuoti, kas gyvena už debesų ar po žeme arba kas nematomas gyvena kambaryje", - sako Gediminas Storpirštis.

Ingrida Daunoravičiūtė