Muzika

Džiazo šventė Vilniuje

anonsas

Gegužės 16-18 d. Vilniaus senamiestį užplūs džiugūs ir svaigūs džiazo ritmai - į tarptautinį bigbendų ir diksilendų festivalį "Vilnius Band 2003" visus sukvies sostinės Mokytojų namai. Džiazo šventėje dalyvaus įvairūs Lietuvos orkestrai, solistai ir svingo šokėjai, taip pat svečiai iš Danijos, Vokietijos, Norvegijos, Švedijos, Suomijos, Estijos, Baltarusijos.

"Vilniaus Band" žvaigždyne - elitinis estų orkestras "Estonian Dream Big Band", garsus švedų ansamblis "Blommans Dixieland Band", aukščiausios klasės Baltarusijos koncertinio orkestro bigbendas, Lietuvos džiazo orkestrų flagmanas Kauno bigbendas. Festivalio staigmena - tarptautinis orkestras "Vilnius Euro Band", jame gros šešių Europos šalių džiazo atlikėjai. Šių orkestrų programas puoš solistai ir dirigentai. Girdėsime garsius danus - vokalistę Anne Kjerulff ir trimitininką bei dirigentą Andersą T. Anderseną. Skandinavų būryje dar bus norvegų trombonininkas E. Dagas Ellertsenas ir du puikūs švedų multinstrumentalistai Bertilas Faltas ir Matsas Siggstedtas. Iš Vokietijos atvyks pianistas ir dirigentas Ralfas Schrabbe, iš Suomijos - pianistas, dirigentas ir kompozitorius Jukka Linkolas. Svečiams nenusileis lietuviai: saksofono legenda Petras Vyšniauskas, publikos numylėtinė dainininkė Neda Malūnavičiūtė, atgimusio svingo šokio lindihopo meistrai Solveiga Griušytė ir Ichtiandras Veliulis.

Festivalio lietuviškoje geografijoje - ir Vilnius bei Kaunas, kuriems, be minėtų atlikėjų, atstovaus vilniečių "Corals Orchestra" ir kauniečių "Old Cellar Band" bei "DixXband", ir kiti Lietuvos miestai. Klausytojus ruošiasi maloniai nustebinti žemaičiai - Telšių bigbendas ir kvintetas iš Gargždų "Rapid Saxophones".

Ypatinga "Vilnius Band" misija - palaikyti jaunuosius džiazo talentus. Tad į festivalį įtraukti Lietuvos muzikos akademijos bigbendas ir orkestras iš Estijos "Tartu Junior Big Band", jaunieji Klaipėdos klubo "Čarlis" lindihopo šokėjai ir Visagino šokio grupė "Allegro", B. Dvariono ir Karoliniškių muzikos mokyklų bigbendai, vokalinis kvartetas "Jazz Four", jaunųjų džiazo atlikėjų konkurso laureatai.

Specialus festivalio projektas bus skirtas neįgaliųjų metams. Jame kartu su pripažintais džiazo meistrais ir bendraamžiais muzika džiaugsis neįgalieji vaikai iš "Spalvų orkestro", bus parodyta programa "Muzika be sienų".

Reikšminga festivalio dalis - kartu su Europos Sąjungos programa "Erasmus" rengiami tarptautiniai meistriškumo kursai, į kuriuos kviečiami įvairių šalių džiazo meistrai ir pedagogai. Kursai gegužės 12- 18 d. vyks Lietuvos muzikos akademijoje.

Svarbus festivalio akcentas - svingo eros stilius. Dailininkės Jūratės Račinskaitės scenografijoje - ne tik viso festivalio aplinka ir detalės, bet ir dalyvių drabužiai bei aksesuarai atkurs mums "džiazo aukso amžių" - XX a. 4-5-ąjį dešimtmečius. Festivalio metu vyks retro kostiumų konkursas visiems norintiems, o prizai bus neįtikėtinai išradingi!

VMN inf.