Muzika

Intencijos

Naujas festivalis "Druskininkų vasara su M.K. Čiurlioniu"

iliustracija
Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Rex. 1909 m.

Lietuvos muzikų rėmimo fondas sumanė naują programą - "Druskininkų vasara su M.K. Čiurlioniu". Naują renginių ciklą inspiravo intencija padaryti viską, kad Druskininkai taptų Mikalojaus Konstantino Čiurlionio miestu, taip kaip Nida jau kuris laikas yra tapusi Thomo Manno miestu. Šis projektas - ne vieniems metams. Ką pavyks nuveikti 2003-aisiais, pirmiausia priklausys nuo sukauptų lėšų.

Festivalio "Druskininkų vasara su M.K. Čiurlioniu" atidarymas turėtų vykti 2003-ųjų birželį. Numatyta surengti iškilmes miesto aikštėje, simfoninės muzikos koncertą, pučiamųjų orkestro žygį miesto gatvėmis, pasirodymus prie M.K. Čiurlionio paminklo ir miesto estradoje, fortepijono muzikos koncertus M.K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje, vargonų muzikos ir solistų koncertus Druskininkų ir Liškiavos bažnyčiose, sanatorijose, muziejaus terasoje.

Planuojami ir pokalbių ciklai apie M.K. Čiurlionio gyvenimą ir kūrybą, piešinių konkursai vaikams ir jaunimui, rašinių konkursai moksleiviams apie M.K. Čiurlionį. Jaunimo koncertinę veiklą turėtų paskatinti numatyti Druskininkų M.K. Čiurlionio muzikos mokyklos moksleivių koncertai, Lietuvos muzikos akademijos kompozicijos katedros studentų sukurtų kūrinių pristatymas, Lietuvos muzikos akademijos studentų ir aspirantų, Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos moksleivių, pedagogų koncertai. Žadama surengti ir koncertų ciklą, kuriame dalyvautų muzikai iš užsienio šalių miestų, su kuriais susiję M.K. Čiurlionio gyvenimo ir kūrybos etapai (Vilnius, Sankt Peterburgas, Varšuva, Leipcigas).

Koncertinę festivalio programą turėtų praturtinti kelionės į Raigardo slėnį, Varėną, kitas vietas, susijusias su M.K. Čiurlionio gyvenimu ir kūryba. Tose vietovėse galbūt irgi vyks koncertai, įvairūs renginiai, pristatantys Druskininkų miesto ir jo apylinkių istoriją, šio krašto įžymybes, turistų ypač lankomas vietas.

Festivalio metu numatoma surengti leidinių, plakatų, ekslibrių, skirtų M.K. Čiurlioniui, parodą. O M.K. Čiurlionio gyvenimą ir kūrybą žadama pristatyti ne tik koncertais, pokalbiais, bet ir fotografijų paroda bei dokumentiniais filmais.

Gyvybingumo renginiui galėtų suteikti kūrybinis pleneras. Ketinama kviesti Lietuvos dailės akademijos studentus ir Druskininkų dailės mokyklos moksleivius, surengti per tokį plenerą sukurtų darbų parodą.

Rūpinantis informacijos sklaida, planuojama sukurti interneto puslapį lietuvių, anglų, rusų, lenkų kalbomis. Šis puslapis informuotų apie pasirengimą renginiui "Druskininkų vasara su M.K. Čiurlioniu", smuiko muzikos festivalį, Druskininkuose vykstančius muzikinius ir kitus renginius.

Kasmet festivalis būtų baigiamas per M.K. Čiurlionio gimtadienį - rugsėjo 22 d. Tą dieną Druskininkuose viešėtų žymiausi Lietuvos muzikai, dailininkai, rašytojai.

Skirmantė Valiulytė