Kinas

Savaitės filmai

Sausio 10-19

iliustracija
"Oligarchas"

Antižmogžudys ***
Kriminalinis veiksmo filmas pagal Danilo Koreckio romaną. Sugrįžęs iš kalėjimo buvęs kriminalinio skyriaus karininkas, pravarde Lapinas, sukelia sąmyšį tarp nusikaltėlių. Vieni bijo, kad Lapinas pradės keršyti, kiti nori patraukti jį savo pusėn. Tačiau Lapinas žaidžia savo žaidimą... Visus lankomumo rekordus Rusijoje sumušusiame Jegoro Končialovskio filme vaidina Goša Kucenka, Michailas Uljanovas, Sergejus Šakurovas, Aleksandras Balujevas, Jevgenijus Sidichinas, Viktoras Suchorukovas (Rusija, 2002). (Vilnius, Šiauliai, Panevėžys)

Araratas ***
Kino režisierius Sarojanas (Charles Aznavour) kuria filmą apie XX a. pradžioje turkų vykdytą armėnų tautos genocidą. Sarojano filmo herojus - tragediją išgyvenęs armėnų dailininkas Archilas Gorky, kuris nusižudė emigracijoje Amerikoje. Režisierių konsultuoja dailėtyrininkė (Arsinée Khanjian), kurios sūnų muitininkai įtaria atvežus narkotikus iš Turkijos. Sūnus myli merginą, kuri nekenčia dailėtyrininkės... Naujausiame žymaus Kanados režisieriaus Atomo Egoyano ("Egzotika", "Šviesus rytojus", "Felicijos kelionė") filme daug herojų. Virš tragiškai susipynusių jų likimų tvyro kruvinų XX a. žudynių, milijonams armėnų atnešusių mirtį ir emigraciją, šešėlis. Vaidina Charles Aznavour, Arsinee Christopher Plummer, Bruce Greenwod (Kanada, 2002 m.). (Vilnius)

Bornas. Sunaikinta tapatybė ***
Pagal populiaraus detektyvinių romanų autoriaus Roberto Ludlumo romaną sukurtas filmas pasakoja apie CŽV agentą, kuris praranda atmintį. Bornas stengiasi išsiaiškinti, kas jis yra, bet jo pėdomis seka žudikai... Pagrindinius vaidmenis Dougo Limano filme sukūrė Mattas Damonas ir Franka Potente (JAV, 2002). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

Haris Poteris ir paslapčių kambarys **
Antras režisieriaus Chriso Columbuso filmas pagal J.K. Rowling knygą rodo naujus Hario Poterio ir jo draugų nuotykius burtininkų mokykloje. Čia atsiveria pikta lemiantis Paslapčių kambarys, ir Hariui tenka kautis su milžinišku basilisku. Puikus tuščiagarbį apsigynimo nuo juodosios magijos mokytoją suvaidinusio Kenetho Branagh vaidmuo (JAV, 2002). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys)

K-19 ***
Realiais įvykiais paremtas pasakojimas apie 7-ajame dešimtmetyje netoli JAV krantų įvykusią rusų povandeninio laivo avariją. Ją buvo galima numanyti, nes iš pat pradžių laivą lydėjo grėsmingi ženklai. Du karininkai - buvęs laivo kapitonas (Liam Neeson) ir naujasis vadas (Harrison Ford) turi vykdyti nerealius vadovybės nurodymas. Tačiau vienas nenori aukoti žmonių, kitas siekia vykdyti įsakymus bet kokia kaina. Jų konfliktas - neišvengiamas... (rež. Kathryn Bigelow, JAV, Vokietija, 2002). (Vilnius, Klaipėda)

Migruojantys paukščiai ****
Kasmet paukščiai rudenį palieka savo kraštus ir keliauja tūkstančius kilometrų, kad peržiemoję vėl sugrįžtų atgal. Unikalus filmas, kurtas ketverius metus visuose žemės kampeliuose, iš tikrųjų yra pasakojimas apie "amžinąjį sugrįžimą". Filmo autoriai mano, kad paukščiai įkūnija žmonių svajones būti laisviems ir skristi (rež. Jacques Perrin, Prancūzija, Vokietija, Ispanija, 2001). (Vilnius, Kaunas, Panevėžys)

Oligarchas ***
Pasakojimas apie naujųjų rusų turčių atsiradimą. Pagrindinis filmo herojus Platonas Makovskis (Vladimiras Maškovas) dar dirbdamas sovietiniame mokslo tyrimo institute pradeda verslininko karjerą. Nauji laikai atveria Platonui ir jo draugams neribotas galimybes. Tačiau Platonas nenori turėti nieko bendra su nusikalstamomis struktūromis. Todėl jo laukia išdavystės ir mirtis. Kalbama, kad Semiono Lungino ("Taksi bliuzas", "Lunaparkas", "Vestuvės") filmo herojaus prototipas - rusų oligarchas Borisas Berezovskis. Taip pat vaidina Marija Mironova, Aleksandras Balujevas (Rusija, Prancūzija, 2002). (Vilnius)

Pasveikink mirtį kitą dieną ***
Filmas apie Džeimso Bondo nuotykius šįkart nukelia į Šiaurės Korėją, kur Bondą sugauna, kalina ir net kankina. Tačiau tuo nemalonumai nesibaigia, nes agentas 007 praranda ir savo viršininkų pasitikėjimą. Todėl jis ieško visų savo nelaimių kaltininko Zao. Paieškos tęsiasi Kuboje, Londone, visur... Bondą vis dar vaidina Pierce`as Brosnanas, jo partneriai - Halle Berry, Toby Stephensas, Rosamunde Pike, Judi Dench, John Cleese (rež. Lee Tamahori, JAV, 2002). (Vilnius, Kaunas, Panevėžys)

Raudonasis drakonas **
Hanibalas Lekteris (Anthony Hopkins) vėl grįžta į ekranus. Tačiau veiksmas nukelia 12 metų prieš "Avinėlių tylėjimo" įvykius. FTB agentas tiria baisių žmogžudysčių seriją. Norėdamas suvokti žudiko motyvus, jis kreipiasi į daktarą Hanibalą. Bretto Ratnerio filme taip pat vaidina Edwardas Nortonas, Ralphas Fiennesas, Emily Watson, Harvey Keitelis (JAV, 2002). (Vilnius, Kaunas, Panevėžys)