Kinas

Savaitės filmai

lapkričio 1-10


Asteriksas ir Obeliksas 2: Misija Kleopatra ***
Populiaraus prancūzų komikso motyvais sukurtas filmas nukelia į senovės Egiptą. Norėdami išsiaiškinti įtakos sferas, Romos imperatorius Julijus Cezaris ir Egipto valdovė Kleopatra sudaro sutartį: jei per tris mėnesius dykumoje iškils prabangūs rūmai, Cezaris pripažins, kad egiptiečiai - pati galingiausia tauta. Alaino Chabat filme pagrindinius vaidmenis sukūrė Gerard`as Depardieu, Monica Belucci, Christianas Clavier ir pats režisierius (Prancūzija, 2002). (Vilnius, Kaunas, Mažeikiai)
Gegutė ***
1944-ųjų rugsėjį, prieš pat Suomijai paskelbiant kapituliaciją, Karelijos tundroje, samės Anos trobelėje, susitinka rusas ir suomis. Trys filmo personažai nesupranta vienas kito, bet sunkiai mokosi gyventi kartu. Aleksandro Rogožkino filme vaidina Anni-Kristina Usso, Viktoras Byčkovas, Willie Haapsalo (Rusija, 2002). (Vilnius)
Įspėjantis pranešimas ***
Naujas Steveno Spielbergo filmas nukelia į 2054-uosius. Vašingtone sustabdytas nusikalstamumas, nes nusikaltėliai nubaudžiami dar prieš jiems atliekant nusikaltimą. Tomo Cruise`o herojaus vadovaujamas būrys ir užsiima tokio pobūdžio prevencija, tačiau netikėtai herojus pats tampa įtariamuoju... Taip pat vaidina Maxas von Sydowas, Samantha Morton, Colinas Farrellas (JAV, 2002). (Vilnius)
Kelias į pražūtį ***
Kriminalinė drama, kurios herojus - samdomas žudikas. Jis vyksta į Čikagą, kad atkeršytų žmonos ir jaunėlio sūnaus žudikams. Šį 4-ojo dešimtmečio realijose ir atmosferoje skendintį filmą sukūrė "Amerikos grožybių" režisierius Samas Mendesas, pagrindiniai vaidmenys teko Tomui Hanksui, Paului Newmanui, Judde`ui Law (JAV, 2002). (Vilnius, Šiauliai, Panevėžys)
Kenterberio pasakojimai ***
Po "Dekamerono" P.P. Pasolini pasirinko giminingą literatūrinę medžiagą - G. Chaucerio veikalą. Panaši ir filmo pasakojimų pynė, atgaivinanti viduramžių pasaulėvaizdį (Italija, Prancūzija, 1972). (Vilnius)
Kraujo vienatvė *
Žiemos šalčio sustingdytoje Maskvoje žudikas maniakas vakarais tyko jaunų moterų. Mokslininkė Marija kuria naujus vaistus, atnešiančius jos įmonei sėkmingą kontraktą. Kas sieja Mariją, kurios vyras netikėtai dingo, ir žudiką? Šiame spalvotus žurnalus primenančiame Romano Prygunovo trileryje pagrindinį vaidmenį kuria Ingeborga Dapkūnaitė (Rusija, 2002). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)
Myli, nemyli... **
Jauna mergina įsimyli niekuo dėtą savo kaimyną ir pradeda jį visaip persekioti. Anželika yra įsitikinusi, kad vyriškis jai neabejingas, bet tai tik liguista fantazija... Režisierė Laetitia Colombani vaidinti Anželiką pakvietė žaviąją Ameliją - aktorę Audrey Tautou, jos aistros objektą vaidina Samuelis Le Bihanas ("Vilkų draugija") (2002, Prancūzija). (Vilnius, Šiauliai)
Pasikalbėk su ja ****
Naujausio Pedro Almodovaro filmo herojai yra du vyrai. Žurnalistas Markas ir sanitaras Beninjas budi klinikoje prie komos būsenos ištiktų mylimųjų. Meilė jiems tampa ne tik sunkiu išbandymu, bet ir padeda suvokti, kas slypi jų viduje. Pagrindinius vaidmenis sukūrė Leonor Watling, Rosario Flores, Dario Grandinetti, Javieras Camara (Ispanija, 2002). (Vilnius, Kaunas)
Quo vadis ***
Henryko Sienkiewicziaus to paties pavadinimo romano ekranizacija. Senovės Roma, valdant cezariui Neronui. Antikiniai kostiumai, pirmieji cezario persekiojami krikščionys, melodramiška istorija - tik fonas apmąstymams apie amžiną blogio ir gėrio kovą, apie valdžios, moralės ir tikėjimo dramą. Brangiausią visų laikų lenkų filmą sukūrė kino klasikas Jerzy Kawalerowiczius, pagrindinius vaidmenis - Pawełas Delągas, Magdalena Mielcarz, Bogusławas Linda, Agnieszka Wagner ir kt. (Lenkija, 2001). (Vilnius, Kaunas)
Šiltas vanduo po raudonu tiltu ****
Japonų kino klasiko Shohei Imamuros filmas - poetinė metafora apie vyro ir moters santykius. Bedarbis vyriškis iš Tokijo atvažiuoja į mažą miestelį, kad surastų po raudonu tiltu draugo kadaise paslėptą lobį. Jis sutinka moterį, kuri gyvena name po raudonu tiltu (Japonija, 2001). (Vilnius, Klaipėda)
Ženklai ***
Fermeris Gremas (Mel Gibson) iš JAV provincijos užkampio savo laukuose atranda paslaptingus ženklus. Iš pradžių jis mano, kad tai pokštininko darbas, bet netrukus savo namuose susiduria su paslaptinga, iracionalia ir nenuspėjama būtybe... Šiame siaubo filme, kurį sukūrė "Šeštojo pojūčio" režisierius M. Nightas Shyamalanas, taip pat vaidina Joaquinas Phoenixas, Rory Culkinas, Abigail Breslin, Patricia Kalember (JAV, 2002). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)