Muzika

Griežia akordeonų duetas

kronika

Lapkričio 4 d. 18 val. Lietuvos muzikų rėmimo fondas kviečia į "Alma mater musicalis" dešimtojo sezono antrąjį koncertą Vilniuje, šv. Jonų bažnyčioje. Koncertuos Eduardo Gabnio ir Genadijaus Savkovo akordeoninis duetas.

Jau trečią dešimtmetį drauge koncertuojantys akordeonininkai E. Gabnys ir G. Savkovas klausytojus džiugina originaliomis programomis, kuriose - klasikos ir šiuolaikinės muzikos aranžuotės akordeonui. Abiejų atlikėjų profesinis lygis ir įdomios koncertinės programos atvėrė jiems daugelio pasaulio šalių koncertines sales, pritraukė gausų klausytojų būrį.

Akordeonų duetas yra surengęs per 600 koncertų Lietuvoje, Bulgarijoje, Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, JAV, Jugoslavijoje, Kanadoje, Lenkijoje, Lotynų Amerikos šalyse, Rusijoje, Slovakijoje, Suomijoje. Akordeonininkai yra kasmetinio akordeonų muzikos festivalio rėmėjai ir dalyviai. Jų kūrybinis kelias pažymėtas tarptautiniais prizais. Iš jų ypač malonus 1994 m. tarptautiniame konkurse "Premio internazionale Astor Piazzolla" gautas apdovanojimas už A. Piazzollos kūrinių aranžuotes.

A. Piazzollos kūrinių klausytojai išgirs ir minėtame koncerte. Taip pat skambės kompozitorių klasikų aranžuotės, įvairių tautų pramoginė muzika. Kai kuriuos klausytojų pamėgtus kūrinius dainuos solistė Regina Maciūtė (sopranas).

E.B.