Muzika

Festivalis "Muzikos ruduo"

kronika

Apie dvidešimt metų nuo 1972-ųjų Lietuvos kompozitorių sąjunga organizuodavo muzikos festivalį "Muzikos ruduo", pristatantį naujus lietuviškus kūrinius ir sostinės, ir kitų miestų, periferijos klausytojams. Ši tradicija jau dešimtmetį nutrūkusi, todėl Lietuvos miestelių gyventojai ir muzikos mėgėjai beveik neturėjo galimybės tiesiogiai susipažinti su naujausia lietuvių kompozitorių kūryba, pasiklausyti muzikos, išgirsti profesionalaus muzikos atlikimo ir jos komentarų.

Lietuvos kompozitorių sąjunga šiemet nusprendė atgaivinti "Muzikos rudens" festivalį. Du koncertai festivalio programoje skirti lietuvių kompozitorių, šiemet švenčiančių garbingas sukaktis - Jurgio Gaižausko ir Jurgio Juozapaičio, - kūrybai. Festivalis jau prasidėjo solistų ir J. Gaižausko šeimos ansamblio koncertu Anykščių kultūros rūmuose spalio 26 d., o lapkričio 8 d. Ukmergės kultūros rūmuose įvyks J. Juozapaičio autorinis vakaras. Koncertai periferijoje yra labai naudingi miestelių bendruomenei, kultūros darbuotojams, taip pat mokiniams, kuriems toks koncertas tampa unikalia muzikinio švietimo dalimi.

Tris koncertus su lietuvių ir vokiečių solistais parengė šv. Kristoforo kamerinis orkestras, vadovaujamas Donato Katkaus. Lietuvių kompozitorių Teisučio Makačino, Osvaldo Balakausko, Jono Tamulionio, Juozo Širvinsko, Vlado Jakubėno, Lino Balčiūno ir Regimanto Petronio muzika skambės Vilniuje, Taikomosios dailės muziejuje (lapkričio 6, 9 ir 12 d. 19 val.). Festivalio rengėjai -

Lietuvos kompozitorių sąjunga ir Vilniaus savivaldybės šv. Kristoforo kamerinis orkestras.