Kinas

Savaitės filmai

rugsėjo 27-spalio 6


Asteriksas ir Obeliksas 2: Misija Kleopatra ***
Populiaraus prancūzų komikso motyvais sukurtas filmas nukelia į senovės Egiptą. Norėdami išsiaiškinti įtakos sferas, Romos imperatorius Julijus Cezaris ir Egipto valdovė Kleopatra sudaro sutartį: jei per tris mėnesius dykumoje iškils prabangūs rūmai, Cezaris pripažins, kad egiptiečiai - pati galingiausia tauta. Alaino Chabat filme pagrindinius vaidmenis sukūrė Gerard`as Depardieu, Monica Belucci, Christianas Clavier ir pats režisierius (Prancūzija, 2002). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)
8 moterys ****
Ne tik sinefilo akiai ir širdžiai mielas žaidimas, kuriame dalyvauja įvairių kartų prancūzų kino žvaigždės Catherine Deneuve, Danielle Darrieux, Isabelle Huppert, Fanny Ardant, Emmanuelle Beart, Virginie Ledoyen, Ludivine Sagnier, Firmane Richard. Jas visas surinkusiam Franēois Ozonui knietėjo sukurti savotišką 6-ojo dešimtmečio "tėtušių" kino ir mados enciklopediją. Todėl veiksmas nukelia į turtingo buržua namus, kur įvyksta nusikaltimas. Aštuonios moterys aiškinasi, kas kaltas dėl vyro, žento, tėvo ir t.t. mirties (Prancūzija, 2002). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)
Gyvenimas pagal jį ***
Filmas sukurtas pagal bestseleriu tapusį Nicko Hornby romaną, lyginamą su "Bridžitos Džouns dienoraščiu". Hugh Grantas vaidina turtingą Londono gyventoją, niekaip negalintį suprasti, kaip žmonės gali dirbti visą dieną. Kartą jis pasijunta vienišas tarp šeimas sukūrusių draugų.... Ir nusprendžia apsilankyti vienišų tėvų susirinkime. Čia jis tikisi surasti žavią, rimtą ir vienišą moterį, kuri neatsispirs jo kerams. Chriso Weitzo ir Paulo Weitzo filme taip pat vaidina Toni Colette, Rachel Weisz (JAV, D. Britanija, 2002). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Mažeikiai)
Įspėjantis pranešimas ***
Naujas Steveno Spielbergo filmas nukelia į 2054-uosius. Vašingtone sustabdytas nusikalstamumas, nes nusikaltėliai nubaudžiami dar prieš jiems atliekant nusikaltimą. Tomo Cruise`o herojaus vadovaujamas būrys ir užsiima tokio pobūdžio prevencija, tačiau netikėtai herojus pats tampa įtariamuoju... Taip pat vaidina Maxas von Sydowas, Samantha Morton, Colinas Farrellas (JAV, 2002). (Vilnius, Klaipėda, Šiauliai)
Manitu batai *
Vokietijoje režisieriaus Michaelio Herbigo (jis vaidina ir pagrindinį vaidmenį) kurtas filmas nukelia į laukinius Vakarus. Apačas Abačačis kartu su savo kraujo broliu Randžeriu siekia taikos, ramybės ir tvarkos. Tačiau klastingasis verslininkas Santa Marija išduoda indėnus. Todėl herojai priversti iškasti karo kirvį... (Vokietija, 2001). (Vilnius)
Nemiga ***
Naujas "Memento " autoriaus Christopherio Nolano filmas ir vėl siūlo įminti mįslę. Detektyvas Vilas atvyksta į Aliaskos miestelį tirti žmogžudystės, bet netyčia nužudo savo partnerį. Jis nuslepia šį faktą ir dabar jau tiria dvi žmogžudystes. Jam padėti pasirengusi jauna policininkė, kuri taip pat siekia rasti tiesą. Vaidina Alas Pacino, Robinas Williamsas, Hilary Swank, Maura Tierney (JAV, 2002). (Vilnius, Kaunas)
Niekieno žemė ****
"Oskaru" geriausiam užsienio filmui šiemet apdovanotas Deniso Tanoviciaus filmas - tai juodoji komedija (arba tragikomedija) apie Balkanų karą. Karštą 1993-ųjų vasarą keli tarp savęs kovojančių armijų kareiviai - du bosniai ir vienas serbas - atsiduria įkalinti niekieno žemėje, tarp fronto linijų. Vienas bosnis guli sužeistas ant minos, kuri sprogs nuo menkiausio judesio. Laukdami taikdarių išminuotojų, kareiviai priversti bendrauti. Tačiau neapykanta gilesnė... Pagrindinius vaidmenis sukūrė Branko Djuricius, Rene Bitorajacas, Filipas Sovagovicius (Bosnija ir Hercegovina, Slovėnija, Belgija, Prancūzija, Italija, D. Britanija, 2001). (Vilnius)
6/9 ***
"Oskarui" nominuota Tailando režisieriaus Pen-Eko Ratanuruango juodoji komedija pasakoja apie vienišą gražuolę, kuri gyvena daugiaaukščio šeštame bute. Kartą šešetas apsiverčia, ir į devintuoju tapusį butą ima brautis ir mafijozai, ir policininkai... (Tailandas, 1999). (Vilnius)
Šiltas vanduo po raudonu tiltu *
Japonų kino klasiko Shohei Immamuros filmas - poetinė metafora apie vyro ir moters santykius. Bedarbis vyriškis iš Tokijo atvažiuoja į mažą miestelį, kad surastų po raudonu tiltu draugo kadaise paslėptą lobį. Jis sutinka moterį, kuri gyvena name po raudonu tiltu (Japonija, 2001). (Vilnius)
Van Vailderio vakarėlis *
Komedija pasakoja apie studentų miestelio numylėtinį, geriausią malonių renginių ir vakarėlių organizatorių. Kai tėvas nutraukia finansavimą, Van Vailderis nori surengti vakarėlį, kurio tikslas - surinkti lėšų mokslams. Tačiau planus gali sugriauti senas priešas ir konkurentas. Walto Beckerio filme vaidina Ryanas Reynoldsas, Tara Reid, Timas Thesonas, Paulas Gleasonas (JAV, 2002). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)