Kinas

"Tinklai" - jau ketvirtą kartą

kronika

Rugsėjo 29 - spalio 6 d. Klaipėdoje, spalio 7-13 d. Vilniuje rengiamas Tarptautinis mažųjų kino formų festivalis "Tinklai". Šiemet jis prasidės pernykštės sensacijos - norvegų režisieriaus Knuto Eriko Jenseno filmo "Žavūs ir pakvaišę" tęsiniu. Filmas "Žavūs ir pakvaišę kelyje" (2002) rodo nacionaline ikona tapusio vyrų choro iš mažo provincijos žvejų miestelio kelionę už Atlanto iškart po rugsėjo 11-osios tragedijos Niujorke. "Tinklus" uždarys programa iš Tarptautinio Oberhauzeno kino festivalio archyvo.

Klaipėdos žiūrovai, susirinkę į teatro aikštę, galės prisiminti ir senus lietuvių filmus: programa "Kinas ir jūra" primins "Jausmus", "Žydrąjį horizontą", "Moterį ir keturis jos vyrus" bei kitus filmus, filmuotus prie jūros, pasakojančius apie pajūrio žmones.

"Tinklai" buvo sumanyti kaip renginys, kurio tikslas - atkreipti dėmesį į nepaprastai gyvybingą, įdomų ir populiarų trumpo metražo žanrą. Todėl ir programoje nepristigs garsių, ne vieną festivalį apkeliavusių ir ne vieną prizą pelniusių filmų, tokių kaip švedų "Pasaulio dalis, kuri priklauso tau. Karvės filmas"(rež. Karin Wegsjo) ar ruso Vladimiro Železniakovo "Natūrali atranka" (beje, kai kurie festivaliai pabijojo rodyti šį filmą). Šiemet "Tinklai" ir vėl pristatys naujausius vaidybinius, dokumentinius, animacinius filmus iš Lenkijos, Latvijos, Estijos, Švedijos, Danijos, Rusijos, Norvegijos. Lietuvių programa pasipildė nauja sudedamąja dalimi - lietuvių videomeno programa.

7MD inf.