Kinas

Savaitės filmai

rugsėjo 13-22

iliustracija
"Myli, nemyli"

Apgalvota žmogžudystė ***
Šio psichologinio trilerio herojai - agentai Kesė (Sandra Bullock) ir Semas (Ben Chaplin) - bando rasti merginos žudikus. Jų priešininkai - du genialūs ir pikti studentai (Michaelas Pittas ir Ryanas Goslingas), Nietzsche’s ir Rimbaud žinovai, sumanę įvykdyti "idealią žmogžudystę". Taip jie nori sutvirtinti savo draugystę ir įsitikinti, kad yra visa galva aukštesni už likusią žmoniją. Filmą sukūrė Barbetas Schroederis, visada mėgęs ekrane painioti sudėtingas istorijas (JAV, 2002). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys)
8 moterys ****
Ne tik sinefilo akiai ir širdžiai mielas žaidimas, kuriame dalyvauja įvairių kartų prancūzų kino žvaigždės Catherine Deneuve, Danielle Darrieux, Isabelle Huppert, Fanny Ardant, Emmanuelle Beart, Virginie Ledoyen, Ludivine Sagnier, Firmane Richard. Jas visas surinkusiam Franēois Ozonui knietėjo sukurti savotišką 6-ojo dešimtmečio "tėtušių" kino ir mados enciklopediją. Todėl veiksmas nukelia į turtingo buržua namus, kur įvyksta nusikaltimas. Aštuonios moterys aiškinasi, kas kaltas dėl vyro, žento, tėvo ir t.t. mirties (Prancūzija, 2002). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)
Bloga kompanija **
Smagi juosta, sudaryta iš filmo apie šnipus ir plebėjiškos komedijos elementų. Prahoje, slaptoje CŽV akcijoje, siekiant perimti atominę bombą, kurią iš rusų mafijos nori perpirkti teroristai, žūva vienas iš agentų. Be jo visa operacija žlugs. Tada agentas Ouksas (Anthony Hopkins) skubiai verbuoja žuvusiojo brolį dvynį (Chris Rock). Problema ta, kad brolis - smulkus sukčius, kuriam visai nerūpi pasaulio likimas... (rež. Joel Schumaker, JAV, 2002). (Vilnius, Klaipėda)
Gyvenimas pagal jį ***
Filmas sukurtas pagal bestseleriu tapusį Nicko Hornby romaną, lyginamą su "Bridžitos Džouns dienoraščiu". Hugh Grantas vaidina turtingą Londono gyventoją, niekaip negalintį suprasti, kaip žmonės gali dirbti visą dieną. Kartą jis pasijunta vienišas tarp šeimas sukūrusių draugų.... Ir nusprendžia apsilankyti vienišų tėvų susirinkime. Čia jis tikisi surasti žavią, rimtą ir vienišą moterį, kuri neatsispirs jo kerams. Chriso Weitzo ir Paulo Weitzo filme taip pat vaidina Toni Colette, Rachel Weisz (JAV, D. Britanija, 2002). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys)
Kalbantys vėjui ***
Filmas remiasi vienu Antrojo pasaulinio karo epizodu, kai amerikiečiai sumanė šifruoti savo pranešimus indėnų navachų kalba. Japonams niekad nepavyko iššifruoti pranešimų, o amerikiečiai šį šifrą naudojo iki pat 1968-ųjų. Veiksmo centre - kovos dėl japonų salos Saipano. Žvalgybos būrys, kuriame yra ir du šifruotojai indėnai, gavo įsakymą kilus pavojui nužudyti abu navachus. Vaizdo virtuozo Johno Woo filme vaidina Nicolasas Cage`as, Christianas Slateris, Adamas Beachas, Peteris Stormare ir kt. (JAV, 2002). (Vilnius)
Neištikimoji **
Ponia (Diana Lane) iš turtingo Niujorko priemiesčio įsimyli prancūzą Manheteno bukinistą (Olivier Martinez) ir iškeičia vyrą (Richard Gere) bei sūnelį į egzotiškus erotinius žaidimus. Erotinių provokacijų meistras Adrianas Lyne`as ("91/2 savaitės") šįkart griebėsi trilerio žanro, kad nubaustų neištikimą savo heroję (JAV, 2002). (Vilnius, Šiauliai, Panevėžys)
Niekieno žemė ****
"Oskaru" geriausiam užsienio filmui šiemet apdovanotas Deniso Tanoviciaus filmas - tai juodoji komedija (arba tragikomedija) apie Balkanų karą. Karštą 1993-ųjų vasarą keli tarp savęs kovojančių armijų kareiviai - du bosniai ir vienas serbas - atsiduria įkalinti niekieno žemėje, tarp fronto linijų. Vienas bosnis guli sužeistas ant minos, kuri sprogs nuo menkiausio judesio. Laukdami taikdarių išminuotojų, kareiviai priversti bendrauti. Tačiau neapykanta gilesnė... Pagrindinius vaidmenis sukūrė Branko Djuricius, Rene Bitorajacas, Filipas Sovagovicius (Bosnija ir Hercegovina, Slovėnija, Belgija, Prancūzija, Italija, D. Britanija, 2001). (Vilnius)
Ostinas Pauersas - Auksinis narys *
Komiksų herojus specialusis agentas šįkart privalo sutrukdyti daktarui Blogiui ir jo dešiniajai rankai Mini Mi sudaryti sąjungą su turtingu niekšu, pravarde Auksinis narys. Keliaujančiam laiko mašina Ostinui Pauersui prireiks buvusios meilužės detektyvės pagalbos. Pagrindinį vaidmenį ir vėl kuria Mike`as Myersas, taip pat pamatysime Heather Graham, Michaelį Caine`ą, o epizoduose - Steveną Spielbergą, Tomą Cruise`ą, Gwyneth Paltrow ir kitus popsinius personažus (rež. Jay Roach, JAV, 2002).(Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)
Vyrai juodais drabužiais 2 ***
Šio tęsinio siužetas nelabai skiriasi nuo pirmojo filmo - agentai Džėjus (Will Smith) bei Kėjus (Tommy Lee Jones) ir vėl kovoja su galaktikos pabaisomis, norinčiomis užkariauti Žemę. Iš jų ypač išsiskiria bjaurioji Serlena (Lara Flynn Boyle), dėl kurios niekšybių agentas Kėjus buvo priverstas pamiršti laimingą pensininko gyvenimą. Kaip ir ankstesnis Barry Sonnenfeldo filmas apie šiuos vyrukus, tęsinys pasižymi rizikingais juokeliais bei absurdišku humoru (JAV, 2002). (Vilnius, Klaipėda, Šiauliai)