Kinas

"Angelas Krokuvoje"

kronika

... Už pernelyg dažnus vizitus į skaistyklą ir susižavėjimą rokenrolu angelas Džiordano ištremiamas į Žemę. Čia jis kasdien turi atlikti nors vieną gerą darbą. Dėl nesklandumų dangaus kanceliarijoje angelas patenka ne į Olandiją, o į Lenkiją, į Krokuvą. Angelas nežino, kad Žemėje jam lemta praleisti tik kelias paras.

Angelas Džiordano - netipiškas dangaus gyventojas. Jis visai pragmatiškas ir nemėgsta sparnų bei himnų, jis mėgsta gerą muziką ir visiškai nesirūpina savo išvaizda. Susipažinęs su valkata, angelas pasineria į tikrąjį Krokuvos gyvenimą. Jis susidraugauja su vieniša dešrelių pardavėja Hanka, jos sūnumi, įvairiais Krokuvos keistuoliais ir naktibaldomis. Angelo išvyka į gamtą su Hanka ir jos sūnumi tampa giminiškų sielų, kurios kartu mokosi mąstyti apie Dangų ir Žemę, bendravimu.

Lyrinės komedijos "Angelas Krokuvoje" ("Aniol w Krakowie", Lenkija, 2002) kūrėjai - režisierius Arturas Więcekas ("Baron") ir scenaristas Witoldas Bereśis - sako, kad gyvenime jiems teko sutikti tikrą angelą. Tai buvo kunigas, profesorius, filosofas Józefas Tischneris. Mat Więcekas ir Bereśis kūrė televizijos filmą - savotišką Tischnerio "Kalniečių filosofijos istorijos" ekranizaciją. Prie "Angelo Krokuvoje" kūrimo prisidėjo ir kūrėjų žmonos, ir Krokuvos miesto valdžia, ir garsūs miestiečiai - menininkai, žiniasklaidos atstovai, filme suvaidinę patys save. Režisierius pabrėžia, kad visko, ką jie iki šiol darė kartu su Beresiu, pagrindas yra trys dalykai - draugai, Krokuva ir pozityvus mąstymas.

Šis nepriklausomas filmas rytoj pasirodys Lenkijos ekranuose, o sekmadienį jo premjera įvyks Vilniuje, "Skalvijos" kino centre (15 d. 19 val. - verčiama į lietuvių k., 21 val. - seansas lenkų kalba). Ši premjera - programos "Krokuva sveikina Vilnių" dalis.

7MD inf.