Dailė

Traukos centras

aktualijos

Rugsėjo 14 d. 14 val. Šiuolaikinio meno centre atidaroma 8-oji Baltijos tarptautinio meno trienalė "Traukos centras". Kuratorius - Tobiasas Bergeris, Vokietija.

"Traukos centras" - tai didžiausia šiuolaikinio meno paroda, vyksianti Rytų Europoje, bei pirmoji tokio masto paroda Lietuvoje. Šį renginį lydi įvairi teorinė, edukacinė programa, kurios tikslas - supažindinti visuomenę su naujausiais šių dienų meno ieškojimais bei srovėmis, naujais įsimintinais vardais ir kūriniais.

Trienalėje dalyvaus apie 60 menininkų iš įvairių pasaulio šalių. Dauguma rodomų darbų bus sukurti specialiai šiai trienalei. Skatindama kurti naujus šiuolaikinius kūrinius, taip pat aktyvų tarptautinį menininkų dialogą, Lietuva sieks tapti nauju kultūriniu centru, jungiančiu Vakarų ir Rytų meno pasaulius.

Parodos tema kviečia menininkus įvairiais aspektais pažvelgti į centrų fenomeną, jų provokuojamas pasaulio evoliucijos galimybes ir keliamus pavojus, taip pat santykius tarp įvairios prigimties centrų (politinių, ekonominių, kultūrinių, socialinių ir t.t.). Paroda ir ją lydintys debatai, paskaitos, seminaras turėtų stimuliuoti diskusiją apie centrą kaip šiuolaikinės visuomenės kaitos erdvę.

Rugsėjo 13 d. 14 val. ŠMC vyks spaudos konferencija. Rugsėjo 14 d. 17 val. - Martos Colburn performansas. Rugsėjo 26 d. 15 val. - vieša diskusija. Spalio 25-26 d. - parodai skirtas seminaras.

Antradieniais ir ketvirtadieniais ŠMC vyks paskaitos, o penktadieniais - edukacinė programa vaikams ir jaunimui. Paroda ŠMC ir buvusioje spaustuvėje (Maironio g. 3) veiks iki lapkričio 3 d.