Dailė

Viena žymiausių fluxus menininkių Takako Saito Kaune

kronika

Japonų menininkė Takako Saito visą savo gyvenimą paskyrė fluxus menui. Jos darbais gėrisi viso pasaulio publika. Ji gyveno ir kūrė Japonijoje, JAV, Prancūzijoje, Italijoje. Šiuo metu gyvena ir dirba Vokietijoje, Diuseldorfe.

Takako Saito gerai pažinojo Jurgį Mačiūną, kuriam ir dedikuoja savo parodą. Atsisakiusi pasiūlymo rengti parodą Paryžiuje, ją rengia Kaune, Jurgio Mačiūno gimtajame mieste, Paveikslų galerijoje (K. Donelaičio g. 16). Netoli šios galerijos stovi namas, kuriame gyveno Mačiūnas. Didžiulė Mačiūnui skirta paroda vadinasi "You+Me Theater". Taip pat ji rengia dvi "Manomano Theater" instaliacijas "Laukiamasis Nr. X" ir "You+Me Shop" su Lietuvos menininkais, kurias dovanoja galerijai.

Po pernykščio garsaus japonų fliuksininko AY-O vizito, kurio metu buvo sukurta instaliacija "Juodoji skylė" ir padovanota "Vaivorykštinė" grafika bei dėžutė "Rinkinys pirštams" Jurgio Mačiūno fluxus kabinetui Kauno paveikslų galerijoje, tai jau antrasis iš didžiųjų fluxus mohikanų nusilenkimas Mačiūno gimtinei. Po 1997 m. M. Žilinsko dailės galerijoje rodytos Josepho Beuyso parodos "Mažieji piešiniai" šioji puikiai pratęsia pažintį su didžiosiomis naujojo dadaizmo sąjūdžio - fluxus - asmenybėmis.

Takako Saito parodos ir instaliacijų atidarymas bei performansas "Jurgi, ar girdi" vyks šiandien 17 val. Kauno paveikslų galerijoje.