Kinas

Savaitės filmai

iliustracija
"Mes buvome kariai"

Ašmenys 2: kraujo medžioklė *
Populiaraus komikso inspiruoto filmo tęsinys. Pusiau vampyras, pusiau žmogus Bleidas vėl turi daug darbo. Paslaptingas virusas paverčia ir žmones, ir vampyrus monstrais. Kad išgelbėtų pasaulį, Bleidas turi sudaryti sutartį su vampyrais. Filmuota Prahoje. Jau planuojama trečia dalis. Guillermo del Toro filme vaidina Wesley Snipesas, Krisas Kristoffersonas, Ronas Perlmanas (JAV, 2002). (Vilnius, Mažeikiai)
Fandango ***
Sveiki atvykę į "Clubland" - irealų nakties pasaulį. Žmonės čia šoka stiprindamiesi laimės piliulėmis. "Clubland" tapo neurotikės Širlės Maus, svajojančios apie modelio karjerą, namais. Jos draugas - geriausio miesto klubo direktorius. Tačiau iš šalto jo glėbio Širlė pabėga pas populiariausią didžėjų Sanį. Šią istoriją gabus vokiečių režisierius Matthiasas Glasneris supina su pasakojimais apie žiaurius naktinio klubo įstatymus. Pagrindinius vaidmenis sukūrė Nicolette Krebitz, Moritzas Bleibtreu, Richy Müller, Corine Harfouch ir kt. (Vokietija, 1999). (Šiauliai)
40 dienų ir 40 naktų *
Papročių komedija. Susipykęs su sužadėtine, jaunuolis (Josh Hartnett) prisiekia 40 dienų ir naktų susilaikyti nuo sekso, tačiau buvusioji bando priversti jį sulaužyti įžadus. Tuo metu vaikinas sutinka savo svajonių merginą... Michaelo Lehmanno filme taip pat vaidina Vinessa Shaw, Shanyn Sossamon, Paulo Constanzo (JAV, 2002). (Kaunas, Šiauliai)
Mentų šou **
Komedija, kurios herojus - populiarus ir gerbiamas policininkas Mičas (Robert De Niro) priverstas dirbti poroje su nevykėliu (Eddie Murphy), trokštančiu išgarsėti. Policininkų viršininkai nori, kad šie dalyvautų naujame šou ir būtų stebimi televizijos kamerų visą parą. Netrukus Los Andžele pradeda siautėti pavojingas nusikaltėlis... Tomo Dey`aus filme taip pat vaidina René Russo (JAV, 2002). (Vilnius, Kaunas, Mažeikiai)
Mes buvome kariai **
Autobiografinės amerikiečių generolo knygos pagrindu sukurtas filmas nukelia į 1965-ųjų Vietnamą. La Dango lygumoje generolas Haroldas G. Moore`as (Mel Gibson) ir jo vadovaujami kariai patenka į tikrą pragarą. Per kelias dienas amerikiečiai patyrė milžiniškų nuostolių. Tokia buvo Vietnamo karo pradžia... Randallo Wallace`o filme taip pat vaidina Madeleine Stowe, Samas Elliottas, Gregas Kinnearas ir kt. (JAV, 2002). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Mažeikiai)
Monstrų puota ****
Jis (Billy Bob Thornton) - kalėjimo prižiūrėtojas, rasistas, pasityčiojimais ir prievarta paskatinęs nusižudyti artimiausius žmones. Ji (Halle Berry už šį vaidmenį pelnė Berlyno kino festivalio "Sidabrinį lokį" geriausiai aktorei ir "Oskarą") - juodaodė moteris, praradusi vyrą ir sūnų. Ar netikėtas jausmas sugebės susieti du tokius skirtingus žmones? Iš Šveicarijos kilęs režisierius Marcas Forsteris sukūrė subtilų ir jaudinantį filmą apie meilę (JAV, 2001). (Vilnius)
Naujokas *
Tikra istorija pagrįstas pasakojimas apie beisbolo mokytoją, sudarantį sutartį su auklėtiniais: jei jie laimės rajono čempionatą, mokytojas išmėgins savo jėgas beisbolo aukščiausiosios lygos stovykloje. Johno Lee Hancocko komedijoje pagrindinius vaidmenis sukūrė Dennisas Quaidas, Rachel Griffits, Jay`us Hernandesas (JAV, 2000). (Vilnius)
Nuostabus protas ***
"Oskarais" už geriausią filmą, režisūrą ir antrojo plano vaidmenį (Jennifer Connelly) apdovanotas Rono Howardo filmas pasakoja apie matematiką, Nobelio premijos laureatą Johną Forbesą Nashą, jo kovą su šizofrenija. Veiksmas prasideda 1947 m., kai į Prinstono universitetą atvyksta gabus jaunuolis iš neturtingos šeimos. Pagrindinį vaidmenį sukūrė Russellas Crowe (JAV, 2001). (Vilnius)
Skorpionų karalius *
Komiksų stiliumi pateikta istorija, vykstanti prieš 5 tūkstančius metų. Klastingas karys Memnonas tapo žmonijos valdovu. Jis sėkmingai išvengia visų sąmokslų, nes jam patarinėja paslaptingas žynys. Samdyti žudikai turi surasti žynį ir jį sunaikinti. Greitai paaiškėja, kad tai - gražuolė Kasandra. Filmo režisierius - Chuckas Russellas, vaidina Dwayne`as Johnsonas, Kelly Hu ir kt. (JAV, 2002). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)
Vanilinis dangus **
Amerikietiškas Alejandro Amenąbaro filmo "Atmerk akis" perdirbinys. Turtuolis Deividas (Tom Cruise) įsimyli savo draugo merginą (Penélope Cruz). Apie tai sužino kita mergina (Cameron Diaz), tikėjusi, kad Deividas ją kada nors ves. Ji išprovokuoja autoavariją, po kurios Deividui atliekama plastinė operacija, priverčianti jį kitaip pažvelgti į gyvenimą. Camerono Crowe filme taip pat vaidina Kurtas Russellas, Jasonas Lee (JAV, 2001). (Vilnius)
iliustracija
"Kitoks parodijų filmas"