Dailė

Menų spaustuvės projektai

kronika

Liepos 16 d. pirmąją savo spaudos konferenciją surengė viešoji įstaiga "Menų spaustuvė". Joje dalyvavo "Menų spaustuvės" direktorius Audronis Imbrasas, tarybos pirmininkė Elona Bajorinienė bei ekspertai iš užsienio - "EUCLID International"/ Jungtinės Karalystės Europos kultūros programų centro direktorius Mikas Floodas (Didžioji Britanija) ir Kopenhagos "Dansescenen" tarybos pirmininkas Erikas Agergardas (Danija).

Naująją organizaciją įsteigė Vilniaus miesto savivaldybė, Teatro ir kino informacijos ir edukacijos centras, Šokio informacijos centras bei Atviros Lietuvos fondas. "Menų spaustuvę" finansiškai remia "Vilniaus energija" bei miesto savivaldybė, spaustuvės patalpų panaudos sutartis pasirašyta dešimčiai metų.

Spaustuvės menų taryba konkurso tvarka iš keliolikos įvairių projektų atrinko ir liepos 1 d. rudens sezonui patvirtino šiuos projektus: 1) muzikinis reviu "Taisyklė Nr. 1, arba Sapnuoti Vilnių draudžiama" (Keistuolių teatras); 2) Anželikos Cholinos šokio teatro repeticijų bazė (Anželikos Cholinos šokio teatras); 3) "Guma 02" (A. Pulkauninko fizinis-vizualinis teatras); 4) "Šešios istorijos tango atmosfera" ir "Lost girl, arba Einant namo" (Iniciatyvinė grupė "BB"); 5) "Lietuvos naujo šokio projektas `02" (Lietuvos šokio informacijos centras); 6) spektaklių pagal naujas pjeses pastatymas (Teatro ir kino informacijos ir edukacijos centras).

Pirmąja nepriklausoma menų eksponavimo aikštele tampančiai, pasak E. Bajorinienės, "puikų palikimą - griuvėsius" turinčiai "Menų spaustuvei" teks spręsti ne tik kūrybinius, bet ir materialinės bazės kūrimo bei stiprinimo reikalus. Užsienio ekspertų prognozės šiuo požiūriu optimistinės, - pasak M. Floodo, pastatą galima renovuoti iki 2006-ųjų, - o ir pateikti svečių šalių pavyzdžiai nuteikia pakiliai. A. Imbrasas ir E. Bajorinienė linkę perspektyvas vertinti gan atsargiai ir realiai, mat visi žinome, kad Lietuvoje dar nėra aktyvaus meno ir verslo žmonių bendradarbiavimo tradicijų, o būtent toks bendravimas būtų svarus "Meno spaustuvės" veiklos ramstis.

Spaustuvės patalpų renovacija planuojama atlikti etapais, būtinai ištiriant jų užterštumą. Bet kai kurios patalpos jau bus parengtos kitais metais, o veikla nenuktrūkstamai turėtų vykti nelaukiant, kol kompleksas bus galutinai įkurtas.

7MD inf.