Muzika

Jaunojo pianisto požiūris į J.S. Bachą

iliustracija
Darius Mažintas su savo specialybės dėstytoja prof. Veronika Vitaite

Vieną iš birželio dienų Lietuvos muzikos akademijos Didžioji salė maloniai atvėrė duris J.S. Bacho muzikos mėgėjams. Koncerto programoje skambėjo Preliudas ir fuga C-dur (GTK, II), keturios invencijos: d-moll (BWV 775), c-moll (BWV 784), h-moll (BWV 801), C-dur (BWV 787), Partita Nr. 2 c-moll (BWV 826) ir "Angliškoji siuita" Nr. 6 d-moll (BWV 808).

Šiuos kūrinius atliko LMA profesorės Veronikos Vitaitės fortepijono klasės I kurso studentas Darius Mažintas. Pianistui tik dvidešimt metų, tačiau jis jau yra dalyvavęs septyniuose tarptautiniuose konkursuose ir pelnęs laureatų vardus.

Klausantis šiame koncerte J.S. Bacho muzikos galima buvo suprasti, koks svarbus šis kompozitorius jaunojo pianisto repertuare. Klausytojams atsiskleidė epocha ir stilius, o pianistas, regis, taip jautė atliekamą muziką, kad neliko ribos tarp kompozitoriaus ir atlikėjo. J.S. Bacho kūriniuose pianistas rėmėsi staccato ritminiu pagrindu, tačiau visą koncertą klausytoją lydėjo jausmas, kad atlikėjo požiūris į kompozitorių pagrįstas vidiniu balsu, suvokimu ir begaliniu vientisumu. Buvo pasiektas geras kontaktas su kompozitoriumi bei jo muzika. Stebino nepaprastai profesionali D. Mažinto muzikinė atmintis, sugebėjimas suvokti didelį kiekį sudėtingos J.S. Bacho polifonijos, artistiškas pianistinis stilius.

Norėčiau palinkėti jaunam ir perspektyviam muzikantui nebijoti ieškoti, klysti, po to atrasti ir drąsiai eiti į priekį. Kūrybinės sėkmės ir naujų laimėjimų!

Ieva Maceinaitė