Kinas

Savaitės filmai

Birželio 14-23

iliustracija
"Fandango"

Ašmenys 2: kraujo medžioklė *

Populiaraus komikso inspiruoto filmo tęsinys. Pusiau vampyras, pusiau žmogus Bleidas vėl turi daug darbo. Paslaptingas virusas paverčia ir žmones, ir vampyrus monstrais. Kad išgelbėtų pasaulį, Bleidas turi sudaryti sutartį su vampyrais. Filmuota Prahoje. Jau planuojama trečia dalis. Guillermo del Toro filme vaidina Wesley Snipesas, Krisas Kristoffersonas, Ronas Perlmanas (JAV, 2002). (Vilnius, Kaunas, Šiauliai)

Bendra saugumo zona ***

Retas mūsų ekrano svečias - Pietų Korėjos filmas. Jis nukelia į ypatingą demilitarizuotą zoną, skiriančią Šiaurės ir Pietų Korėjas. Vieną dieną čia įvyksta incidentas - žūsta Šiaurės Korėjos pasienietis. Įvykį imasi tirti Ženevoje studijas baigusi, neutraliai Šveicarijai atstovaujanti jauna korėjietė. Ji sužinos visą tiesą... Režisieriaus Park Chan-Wooko filme vaidina Lee Young-Ae, Lee Wyung-Heon, Song Kong-Ho (Korėjos Respublika, 2000). (Vilnius)

Grafas Montekristas *

Supaprastinta ir vidutinio amerikiečio (lietuvio?) suvokimui pritaikyta Alexandre`o Dumas istorija apie keršto išdavikams užvaldytą žmogų. Grafo Montekristo gerbėjai gali ir neatpažinti Jimo Caviezelo suvaidinto personažo - jis atviras, tiki Dievą ir stengiasi nedauginti blogio (rež. Kevin Reynolds, JAV, 2001). (Vilnius, Kaunas)

Fandango ***

Sveiki atvykę į "Clubland" - irealų nakties pasaulį. Žmonės čia šoka stiprindamiesi laimės piliulėmis. "Clubland" tapo neurotikės Širlės Maus, svajojančios apie modelio karjerą, namais. Jos draugas - geriausio miesto klubo direktorius. Tačiau iš šalto jo glėbio Širlė pabėga pas populiariausią didžėjų Sanį. Šią istoriją gabus vokiečių režisierius Matthiasas Glasneris supina su pasakojimais apie žiaurius naktinio klubo įstatymus. Pagrindinius vaidmenis sukūrė Nicolette Krebitz, Moritzas Bleibtreu, Richy Müller, Corine Harfouch ir kt. (Vokietija, 1999). (Vilnius)

Harto karas **

Pasakojimas apie amerikiečių kareivius, Antrojo pasaulinio karo metais atsidūrusius vokiečių konclageryje. Belaisviams vadovauja pulkininkas Maknamara (Bruce Willis). Jis kuria pabėgimo planą, apie kurį žino tik jaunas leitenantas Hartas (Colin Farrell)... Režisierius Gregory Hoblitas siekė kuo realistiškiau perteikti ekrane tikrą istoriją, o Bruce`as Willisas naktį prieš filmavimo pradžią praleido šaltame barake (JAV, 2002). (Vilnius, Kaunas)

40 dienų ir 40 naktų *

Papročių komedija. Susipykęs su sužadėtine, jaunuolis (Josh Hartnett) prisiekia 40 dienų ir naktų susilaikyti nuo sekso, tačiau buvusioji bando priversti jį sulaužyti įžadus. Tuo metu vaikinas sutinka savo svajonių merginą... Michaelo Lehmanno filme taip pat vaidina Vinessa Shaw, Shanyn Sossamon, Paulo Constanzo (JAV, 2002). (Vilnius, Panevėžys)

Monstrų puota ****

Jis (Billy Bob Thornton) - kalėjimo prižiūrėtojas, rasistas, pasityčiojimais ir prievarta paskatinęs nusižudyti artimiausius žmones. Ji (Halle Berry už šį vaidmenį pelnė Berlyno kino festivalio "Sidabrinį lokį" geriausiai aktorei ir "Oskarą") - juodaodė moteris, praradusi vyrą ir sūnų. Ar netikėtas jausmas sugebės susieti du tokius skirtingus žmones? Iš Šveicarijos kilęs režisierius Marcas Forsteris sukūrė subtilų ir jaudinantį filmą apie meilę (JAV, 2001). (Vilnius)

Nuostabus protas ***

"Oskarais" už geriausią filmą, režisūrą ir antrojo plano vaidmenį (Jennifer Connelly) apdovanotas Rono Howardo filmas pasakoja apie matematiką, Nobelio premijos laureatą Johną Forbesą Nashą, jo kovą su šizofrenija. Veiksmas prasideda 1947 m., kai į Prinstono universitetą atvyksta gabus jaunuolis iš neturtingos šeimos. Pagrindinį vaidmenį sukūrė Russellas Crowe (JAV, 2001). (Vilnius, Panevėžys)

Panikos kambarys ***

Siaubo, nerimo ir netikėtų akibrokštų meistras Davidas Fincheris ("Septyni", "Kovos klubas") šįkart pasakoja apie moterį, kuri su vaikais užsibarikadavo nuo į namą įsibrovusių banditų šarvuotame kambaryje. Moterį suvaidino Jodie Foster (JAV, 2002). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

Žmogus-voras *

Populiaraus komikso ekranizacija. Įkąstas radioaktyvaus voro, paprastas jaunuolis (Tobey Maguire) tampa tikru supermenu. Kai nužudomas jį užauginęs dėdė, vaikinas pradeda žūtbūtinę kovą su piktuoju Žaliuoju Goblinu (Willem Dafoe). B klasės filmų klasiko Samo Raimi filme taip pat vaidina Kirsten Dunst, Jamesas Franco (JAV, 2002). (Vilnius, Klaipėda, Panevėžys)

Žvaigždžių karai. Epizodas II - klonų puolimas ***

Antroji naujosios trilogijos dalis pasakoja apie tai, kaip tamsioji jėgos pusė įgyja vis didesnę galią. Separatistai mobilizuoja klonų armiją ir siekia nugalėti respubliką, kad galėtų kontroliuoti Galaktiką. George`as Lucasas pakvietė vaidinti Ewaną McGregorą, Natalie Portman, Pernillą August, Christopherį Lee ir kt. (JAV, 2002). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)