7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

Šventiniai „Kristupo Kalėdų“ deriniai: nuo „The Beatles“ iki latino

Rengėjų inf.
Nr. 40 (1277), 2018-12-07
Muzika Anonsai
 Ieva Dūdaitė. Organizatorių nuotr.
Ieva Dūdaitė. Organizatorių nuotr.

Dailiai išpuoštos parduotuvių vitrinos, kalėdinių eglučių įžiebimas miestų aikštėse, dėmesingai renkamos dovanos artimiesiems vis labiau primena, jog artėja gražiausios metų šventės. Spalvingą muzikos girliandą suvėrė ir „Kristupo festivalis“. Taigi, kad ir ko širdis trokštų – romantikos, šėlsmo, ramybės, jaukumo, visa tai rasite „Kristupo Kalėdų“ koncertuose.

 

Gruodžio 15 d. visus išsiilgusius romantikos pianistė Ieva Dūdaitė kviečia į savo rečitalį, kuriame Amelija iš Monmartro susitiks su Chopinu: „Chopino melodijos išdailintos, įsimintinos, puikiai pritaikytos fortepijonui. O Tiersenas mane, kaip atlikėją, perkelia į kitas erdves: Monmartro gatveles, pilnas akordeono garsų, turgavietes, kalvas, klonius, skliautus... Šį jausmą noriu perduoti ir klausytojams“, – sako atlikėja.

 

Baltijos gitarų kvartetas drauge su kontrabosininku Vyčiu Nivinsku ir saksofonininku Remigijumi Rančiu gruodžio 16 d. surengs neaprėpiama žanrų bei stilių įvairove išsiskiriantį koncertą „Barock!“. Nors pavadinimas sufleruoja roko ir baroko dominavimą, pasirodymo metu girdėsime ir flamenko, balkanų, brazilų folko bei džiazo elementų prisodrintų kūrinių. Pasiruoškite įspūdingam muzikiniam šuoliui per epochas!  

 

Dar vienas netikėtas derinys – „The Beatles“ dainos ir 1-asis F. Chopino koncertas fortepijonui ir orkestrui – laukia gruodžio 28 d. Jį savo koncertui pasirinko nenustygstantis, lakios muzikinės fantazijos virtuozas Wojciechas Waleczekas. Jis prisipažįsta mėgstantis iššūkius, tad drauge su kompozitoriumi Kamiliu Pawloskiu ėmėsi aranžuoti grupės „The Beatles“ dainas fortepijonui solo (koncerte skambės „Hey Jude“, „Yesterday“, „She loves you“, „Imagine“, „Obladi, Oblada“, „Don’t let me down“ ir kt.). O gražųjį F. Chopino koncertą fortepijonui ir orkestrui (!) Nr. 1 pianistas atliks vienas pats! Nepraleiskite progos išgirsti, kaip jam tai seksis.

 

Palydėti paskutines šių metų dienas „Kristupo festivalis“ kviečia koncerte, kuriame šventiniai valsai mainysis su Lotynų Amerikos ritmais. Efektinga gruodžio 30 d. vyksiančio koncerto programa „Naujieji: nuo Strauso iki latino“ džiugins nuo šventinio laikotarpio neatsiejamomis valsų karaliaus J. Strausso melodijomis, nuotaikingomis operečių ir miuziklų arijomis, o viską vainikuos aistringi latino ritmai.

 

Tokia išskirtinė programa gimė bendradarbiaujant su dirigentu, kompozitoriumi Gerardo Estrada Martínezu bei nepaprastai žaviais, talentingais, jaunais solistais – Irina ir Dmitrijumi Muliarčikais. Jie jau spėjo pavergti klausytojų širdis bei susikrauti solidų kūrybinį kapitalą tarptautiniuose konkursuose, prestižiniuose festivaliuose, operos teatruose.

 

Ar jau sugalvojote, su kuo Jums asocijuojasi gražiausios metų šventės – romantika, aistringomis melodijomis, roko energija, jaukumu ir stebuklais? Viską rasite išskirtiniuose „Kristupo Kalėdų“ koncertuose, kurie vyks Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30).

Žymos:
Rengėjų inf.,
 Ieva Dūdaitė. Organizatorių nuotr.
Ieva Dūdaitė. Organizatorių nuotr.
Wojciech Waleczek. Organizatorių nuotr.
Wojciech Waleczek. Organizatorių nuotr.
Gerardo Estrada Martínez. Organizatorių nuotr.
Gerardo Estrada Martínez. Organizatorių nuotr.