7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

XLVII Vilniaus aukcionas: daugiatautė Lietuvos dailė

Rengėjų inf.
Nr. 11 (1205), 2017-03-17
Kultūra Anonsai
Konstantinas Gorskis, „Nežinomos moters su šiaudine skrybėlaite portretas“. 1905 m.
Konstantinas Gorskis, „Nežinomos moters su šiaudine skrybėlaite portretas“. 1905 m.

Paskutinį kovo penktadienį, 31 d., besidomintieji menu kviečiami į Tolerancijos centrą (Naugarduko g. 10/ 2, Vilnius), kur 18 val. vyks jau 47 Vilniaus aukcionas. Aukciono ekspoziciją apžiūrėti galima Tolerancijos centre kovo 29–30 dienomis nuo 10 iki 18 val. bei kovo 31 dieną nuo 10 iki 14 val. Nekantraujančius pamatyti aukciono rinkinį anksčiau, kviečiame apsilankyti internetinėje aukciono kūrinių galerijoje: http://menorinka.lt/page/active_auction.

 

Šį kartą žiūrovai pirmiausia kviečiami atkreipti dėmesį į išeivijos dailę. Atskirą In focus rubriką sudarančioje kolekcijoje galima pamatyti Prano Domšaičio, Jono Rimšos, Elenos Urbaitis kūrinius. Be jų, Vytauto Kasiulio temperos technika nutapytus tapybos darbus ir grafikos skiltyje pristatomas litografijas. 

 

Įdomi „Daugiatautės Lietuvos dailės“ rubrika, kurioje pristatomi darbai varijuoja nuo klasikinių peizažų, sukurtų Jalmaro Hansono, Ignaco Pinkaus ar Juozapo Horydo, iki modernių, apibendrintų natiurmorto variacijų, kaip Pinchus Krémègne „Natiurmortas su gėlėm“ ar Samuelio Bako „Siurrealistinis natiurmortas“. Dar vienas ryškus dailininkas, gimęs netoli Kauno, – Konstantinas Gorskis. Autoriaus kūrybai būdingi realizmo ir neoromantizmo bruožai juntami ir pristatomame kūrinyje „Nežinomos moters su šiaudine skrybėlaite portretas“. Išskirtinas ir Abraham Palukst, Rietave gimęs kūrėjas, kuris menotyrininkų apibūdinamas kaip „žydiškas Goya“. Aukcione pristatomas jo raižinių rinkinys.

 

Aukciono pagrindą tradiciškai sudaro Lietuvos dailė. Tai – Jonas Šileika, Adomas Varnas, Stasys Jusionis, Petras Tarabilda, Jonas Buračas ir kiti lietuvių tapytojai-klasikai. Rubrikoje išsiskiria Petro Kalpoko ankstyvas, secesijos stilistikos bruožus demonstruojantis tapybos darbas „Peizažas su tvenkiniu“, sukurtas jam gyvenant Miunchene. Jaunesnei klasikų kartai atsovauja Jonas Čeponis bei Vincas Kisarauskas. Pirmą kartą aukcione pristatomas ir vienas ryškiausių lietuvių tapytojų – Šarūnas Sauka. Jo tapybos darbas „Keturpėsčias“ įkainotas daugiau nei 12 tūkstančių eurų.

 

 

Be tapybos darbų aukcione pristatoma plati grafikos rubrika. Joje galima pamatyti beveik trisdešimt skirtingų autorių grafikos kūrinių. Tai Mikalojaus Povilo Vilučio šilkografijos, Domicelės Tarabildienės romantinės pasaulėjautos linoraižinys „Naktis“, Stasio Krasausko ir Vytauto Kalinausko kūriniai vyro ir moters tema. Išsiskiria ir „baltu ant balto“ aprašytos ir kongrevo technika atliktos Petro Repšio „Legendos apie šv. Onos bažnyčią“.

 

Taigi aukcione pristatomi tiek kūrėjai-išeiviai, tiek užsienio dailininkai, turėję sąlyčių su Lietuva, formavę daugiakultūrę ir daugiatautę Lietuvos dailės sceną, kurią mums įdomu atrasti.

 

Iš viso aukciono rinkinys suskirstytas į aštuonias atskiras rubrikas, o aukciono rinkinį sudaro 141 kūrinys. Žemiausia aukcione fiksuojama pradinė kaina tesiekia 80 Eur.  Visus aukciono kūrinius galima pamatyti ne tik Tolerancijos centre, bet ir virtualioje galerijoje: http://menorinka.lt/page/active_auction. Taip pat aukcionui išleistas katalogas, kurį galima įsigyti galerijoje Kunstkamera (Ligoninės g. 4, Vilnius). 


Papildoma  informacija:
Meno rinkos agentūra
t. +5 2307 200

m. +370 615 29023, +370 685 76500,

e. p. [email protected]

Tinklapis: www.menorinka.lt 

 

Žymos:
Rengėjų inf.,
Konstantinas Gorskis, „Nežinomos moters su šiaudine skrybėlaite portretas“. 1905 m.
Konstantinas Gorskis, „Nežinomos moters su šiaudine skrybėlaite portretas“. 1905 m.
Petras Kalpokas, „Peizažas su tvenkiniu“. 1908 m.
Petras Kalpokas, „Peizažas su tvenkiniu“. 1908 m.
Juozas Kaminskas, „Kova šviesos su tamsa“. 1942 m.
Juozas Kaminskas, „Kova šviesos su tamsa“. 1942 m.
Šarūnas Sauka, „Keturpėsčias“. 1998 m.
Šarūnas Sauka, „Keturpėsčias“. 1998 m.