7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Agnė Biliūnaitė

Agnė Biliūnaitė

Šiaudiniai sodai, verbos ir margučiai pristatyti Kinijoje

Kinijoje, Hangdžou mieste, rugsėjo 17–22 d. vyksta II Kinijos–Centrinės ir Rytų Europos šalių nematerialaus kultūros paveldo ekspertų forumas (pirmasis toks forumas 2016 m. buvo surengtas Krokuvos mieste Lenkijoje), kuriame dalyvauja ir Lietuvos atstovės – Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Vida Šatkauskienė, to paties centro Nematerialaus kultūros paveldo specialistė Loreta Sungailienė ir šiaudinių sodų meistrė, Kauno r. A. ir J. Juškų etninės kultūros muziejaus muziejininkė Vida Sniečkuvienė.

 

Šių metų forumo tema – rankomis kuriama kultūrinė atmintis, tad pagrindiniai dalyvių pranešimai ir diskusijos yra susiję su liaudies meno ir meistrystės išsaugojimu, perdavimu ir darnia plėtra. Lietuvos nacionalinio kultūros centro atstovės pristatė liaudies meno plėtojimo priemones, taikomas Lietuvoje, aptarė kai kurių šio meno šakų raidos ypatumus.

Vida Šatkauskienė, Loreta Sungailienė, Vida Sniečkuvienė
Vida Šatkauskienė, Loreta Sungailienė, Vida Sniečkuvienė
Agnė Biliūnaitė

Trys Lietuvos dailininkai – parodoje Pekine


Vakar, spalio 29 d., Pekino menų rajone 798 įsikūrusioje Xin Dong Chen meno galerijoje buvo atidaryta jungtinė Rytų ir Vidurio Europos šiuolaikinių dailininkų paroda „Déjà vu“. Lietuvai joje atstovauja trys dailininkai: Remigijus Treigys, Žygimantas Augustinas ir Rodion Petrov. Parodoje taip pat pristatyta po keletą menininkų iš Latvijos, Makedonijos ir Kroatijos. Paroda veiks iki 2018 m. vasario 28 d.


Lietuvos ryšiai su šios galerijos savininku ir kuratoriumi Čen Sindongu (Chen Xindong) užsimezgė dar 2016m. kai Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) vadovas Ignas Kazakevičius dalyvavo Rytų ir Centrinės Europos ir Kinijos Kultūros forume Pekine. 2017m. vasarą KKKC kvietimu Klaipėdoje buvo surengta šiuolaikinių Kinijos dailininkų paroda „Kas aš? 798 įspūdžiai“. Bendradarbiaujant su Lietuvos kultūros atašė Kinijoje atvykusiai dailininkų, kolekcininkų ir kuratorių delegacijai buvo surengtas tiriamasis vizitas, kurio metu svečiai lankėsi dailininkų studijose, susitiko su kelių galerijų vadovais.

Agnė Biliūnaitė
Kultūros atašė Kinijoje

 

Agnė Biliūnaitė

Marius Pinigis veda seminarus Pekino šokio akademijoje

Spalio 24-28d. Pekino šokio akademijoje vyksta Rytų ir Centrinės Europos šokio profesionalų seminarai kinų studentams. Vienas iš  šių profesionalų – lietuvis, šiuolaikinio šokio šokėjas,  choreografas, pedagogas Marius Pinigis.

Agnė Biliūnaitė

Šarūno Barto „Šerkšnas“ – kino festivalyje Kinijoje

Pirmadienį Kinijoje prasidėsiančiame 10-ajame Europos Sąjungos filmų festivalyje bus rodomas ir lietuviškas filmas. Kinijos žiūrovai turės galimybę pamatyti naujausią Šarūno Barto filmą „Šerkšnas“. Filmas bus rodomas Pekino, Čengdu, Šanchajaus ir Šenženio kino teatruose.

 

Festivalyje taip pat bus pristatyti naujausi režisierių Aki Kaurismäki, Sally Potter, Agnieszkos Holland, Yorgoso Lanthimoso, Rubeno Östlundo, Fatiho Akino, Kornélio Mundruczó ir kitų garsių režisierių filmai. Iš viso didžiuosiuose Kinijos miestuose bus parodyti dvidešimt du nauji europietiški filmai.

Kadras iš filmo „Šerkšnas“
Kadras iš filmo „Šerkšnas“
Agnė Biliūnaitė

Lietuva pirmą kartą dalyvauja Pekino dizaino savaitėje

Šiemet Pekino dizaino savaitėje pirmą kartą dalyvauja ir Lietuva. Nuo 2009 m. kasmet organizuojama Pekino dizaino savaitė tapo vienu įdomiausių ir didžiausių dizaino renginių Azijoje. Šiemet joje prisistato architektas Mykolas Svirskis ir architektų bendruomenė „1:1“. Pasitelkusi Feniksą kaip simbolį, jaunųjų architektų bendruomenė Pekine pristato modernaus jėgos aitvarų ir buriuotojų kaimo Svencelėje gimimo, gaisro ir atgimimo istoriją, kūrybinių dirbtuvių Indrajų ežero saloje Utenos raj. koncepciją, architektų plausto projektą.

 

Lietuvių ekspozicijai skirtas kiemelis įsiterpęs Baltosios pagodos (Baitasi) hutongų rajone. Pilkų plytinių vienaukščių namų, kiemelių ir gatvelių labirintas – unikalus antropologinis atvejis, atiduotas architektų ir dizainerių analizei ir kūrybiniams bandymams. Šiame rajone tarsi veidrodyje atsispindi dramatiška Pekino istorija, urbanistiniai ir socialiniai šio miesto ryšiai bei konfliktai. Būtent čia kelerius metus iš eilės tarsi bandymų poligone realius sprendimus kaip prikelti naujam gyvenimui apleistus ir šiuolaikinio gyvenimo standartų neatitinkančius, tod4l masi6kai griaunamus hutongus siūlo Kinijos ir užsienio architektai, o juos čia pat išmėgina vietos bendruomenė, valdžios atstovai, specialistai.

Agnė Biliūnaitė

Jaunas Lietuvos džiazas siaučia Kinijoje

Spalio 1–8 d. Kinijoje gastroliuoja jaunieji Lietuvos džiazistai: Ąžuolo Paulausko grupė, Domo Aleksos grupė ir Lino Zabulionio trio.

 

Trys lietuviškos džiazo grupės buvo pakviestos dalyvauti „16+1” Rytų–Centrinės Europos ir Kinijos kultūros sezone. Spalio 1–3 dienomis džiazo muzikantai koncertuoja ir rengia meistriškumo kursus Šansi ir Šandongo provincijose, Šiaurės Kinijoje. Spalio 6–8 d. Ąžuolo Paulausko grupė, Domo Aleksos grupė ir Lino Zabulionio trio surengs tris koncertus Kinijos sostinėje Pekine, Didžiajame tautų kultūros rūmų teatre.

Agnė Biliūnaitė

Grafikas Kęstutis Vasiliūnas reziduoja Kinijoje

Lietuvių grafikas, projekto „Tarptautinė dailininko knygos trienalė Vilnius“ kuratorius, Vilniaus dailės akademijos dėstytojas profesorius Kęstutis Vasiliūnas rugsėjo 1–17 d. viešėjo Guanlano originalios spausdintinės grafikos bazėje Šenženyje, Pietų Kinijoje. Spausdintinės grafikos bazė įkurta žymaus kinų meistro Čen Yanciao (Chen Yanqiao) gimtinėje. Šis dailininkas įkūrė Kinijos naująjį medžio raižybos judėjimą. Spausdintinės grafikos kaimelis čia veikia nuo 2008 m. Guanlane įkurtas išskirtinai spausdintinei grafikai skirtas 17 600 kv. m. muziejus, kurį 2014 m. suprojektavo architektas Džu Siongyi (Zhu Xiongyi).

Kęstučio Vasiliūno darbas
Kęstučio Vasiliūno darbas
Agnė Biliūnaitė

Pekino Uždraustojo miesto muziejaus direktorius atvyksta į Lietuvą

Balandžio 21–22d. Vilniuje, Kernavėje ir Trakuose lankysis didžiausio pasaulyje Pekino Uždraustojo miesto muziejaus delegacija. Muziejaus direktorius dr. Šan Dzisiangas kartu su muziejininkais apžiūrės UNESCO saugomą Vilniaus senamiestį, susitiks su Kultūros ministerijos atstovais, Senamiesčio atnaujinimo agentūra, Lietuvos valdovų rūmų, Lietuvos nacionalinio muziejaus, Lietuvos dailės muziejaus, Prano Gudyno restauravimo centro vadovais. Programoje taip pat suplanuota kelionė į Trakų istorijos muziejų ir Kernavės kultūrinį rezervatą.

 

Uždraustojo miesto muziejininkus domina galimybė užmegzti tiesioginius ryšius su Lietuvos muziejais, susipažinti su pasaulio paveldo objektais, esančiais Lietuvoje, keistis restauravimo, konservavimo specialistų patirtimi, istorinių pastatų ir kultūros paveldo vadybos praktika, aptarti galimybes toliau aktyviai bendradarbiauti keičiantis specialistais, gerąja patirtimi, parodomis ir knygomis.

Šan Dzisiang
Šan Dzisiang
Pekino Uždraustojo miesto muziejus
Pekino Uždraustojo miesto muziejus
Agnė Biliūnaitė

Vilniuje lankysis kūrybinių industrijų ekspertė profesorė Li Dziašan

Balandžio 14 d. Vilniuje viešės kūrybinių industrijų srities ekspertė iš Kinijos. Profesorė Li Dziašan apsilankys Kultūros ministerijoje, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kultūros verslo ir komunikacijos katedroje, Lietuvos kino centre, Užupio meno inkubatoriuje, Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centre, Menų spaustuvėje, susitiks su Nacionalinės kultūros ir kūrybinių industrijų asociacija. 

 

Profesorės Li vizito Lietuvoje tikslas – susipažinti su Lietuvos kultūros ir kūrybinių industrijų situacija, užmegzti kontaktus su šios srities tyrėjais ir praktikais, aptarti tolesnio bendradarbiavimo galimybes ir būdus siekiant plačiau pristatyti Lietuvos kūrybinių industrijų patirtį Kinijoje. Ekspertės vizitas organizuojamas bendradarbiaujant su Lietuvos kultūros atašė Kinijoje.

Li Dziašan
Li Dziašan
Agnė Biliūnaitė

Lietuvos kamerinis orkestras balandį koncertuos Kinijoje

Balandžio mėnesį Lietuvos kamerinis orkestras surengs tris koncertus Kinijoje.

 

Lietuvos kultūros atašė Kinijoje informuoja, kad balandžio 15 ir 16 dienomis Šenženio koncertų salėje diriguojant Modestui Barkauskui ir griežiant kylančiai smuiko žvaigždei Roman Kim, Lietuvos kamerinis orkestras atliks kinų kompozitorių Siao Gangje (Xiao Gangye) ir Li SS kūrinių premjeras. Programoje taip pat skambės lietuvių kompozitorių muzika –  Algirdo Martinaičio „Edeno paukščiai“, Jono Tamulionio „Tocata Diavolesca“, Broniaus Kutavičiaus „Dzūkiškos variacijos“ bei kompozitorių Giuseppe Tartini, Niccolo Paganini, Piotr Tchaikovsky kūriniai.

  PUSLAPIS IŠ 2  >>> Archyvas