Muzika

Opera „Snieguolė“ – Filharmonijos scenoje

kronika

iliustracija
M. Raškovskio nuotr.

Lapkričio 30 d. ir gruodžio 1 d. Nacionalinė filharmonija pakvietė operos meno gerbėjus: Lietuvoje pirmą kartą rodyta rusų kompozitoriaus Nikolajaus Rimskio-Korsakovo (1844–1908) opera „Snieguolė“, ją pristatė Maskvos valstybinės P. Čaikovskio konservatorijos operos teatras. Renginys organizuotas kartu su Slavų tradicinės muzikos mokykla ir tarptautine programa „Kultūrų dialogas“.

N. Rimskis-Korsakovas, 15 operų (tarp jų ir kelių vienaveiksmių) autorius, daug dėmesio skyrė liaudies menui ir papročiams, senajai slavų mitologijai, pasakoms. Šio kompozitoriaus sceniniai veikalai, pasižymintys efektinga orkestruote, lyrinėmis melodijomis, į muzikinį audinį įpintomis liaudies intonacijomis, Rusijoje yra populiarūs ir dažnai statomi. „Snieguolė“, parašyta pagal Aleksandro Ostrovskio to paties pavadinimo pasaką, yra ketvirtoji N. Rimskio-Korsakovo opera, monumentali (keturių veiksmų su prologu) tarytum spalvingas garsais tapomas paveikslas, kuriame priešpriešinami du pasauliai – realusis ir fantastinis. Pagrindiniai operos personažai – pusiau realūs, pusiau mitiniai.

Operą Maskvos valstybinės P. Čaikovskio konservatorijos operos teatre pastatė režisierius Borisas Persijanovas kartu su muzikiniu vadovu ir dirigentu Aleksandru Jakupovu, dailininke Viktorija Charchalup, chormeisteriu Valerijum Polechu, baletmeistere Tatjana Petrova ir kitais kolegomis, konservatorijos profesoriais, aspirantais, absolventais. Spektaklyje dalyvavo Konservatorijos operos teatro simfoninis orkestras ir choras. Solo partijas atliko tarptautinių konkursų laureatai, Maskvos valstybinės filharmonijos, K. Stanislavskio ir V. Nemirovičiaus-Dančenkos akademinio muzikinio teatro solistai. Į Vilnių buvo atvežta originali „Snieguolės“ scenografija, šiuolaikiškai interpretuojamų tautinių motyvų kostiumai.

„7md“ inf.