Dailė

Interaktyvus C.A.L.V.I.N.O. projektas

anonsai

Spalio 5 d. VDA ekspozicinėje erdvėje „Titanikas“, Maironio g. 3, atidaroma fotografijos ir grafikos paroda C.A.L.V.I.N.O. („Cities Acquiring Live and Variable Identities Nourish Oneness“). Spaudos konferencija – spalio 5 d. 18.30 val., parodos atidarymas – spalio 5 d. 19.30 val.

Projekto idėja paremta italų rašytojo Italo Calvino novele „Nematomi miestai“ („The Invisible Cities“). Tai rinkinys trumpų pramanytų istorijų apie keliautojo Marco Polo aplankytus miestus, apie kuriuos jis pasakoja kinų imperatoriui Chanui Kublai. Marco Polo užduotis – pažinti naujus miestus, jų gyventojus, tradicijas, gyvenimo būdą ir apibendrinti šių vietovių kultūrinį paveldą. Grįžęs pas Chaną, keliautojas pasakoja ne tik savo asmeninius įspūdžius, kuriuos patyrė kelionės metu, bet ir šias vietas gaubiančias ar jo paties prasimanytas fantastines istorijas. Asmeniško ir išgalvoto, tikro ir pramanyto derinys atskleidė imperatoriui visiškai neįtikėtiną savosios imperijos viziją.

Projekto metu Marco Polo vaidmuo suteikiamas jauniems penkių Europos Sąjungos valstybių menininkams, atrinktiems per du konkurso etapus (vietinis, tarptautinis). Jų „Kublai Chanas“ yra Urbino (Italija), Lodzės, Poznanės (Lenkija), Granados (Ispanija) ir Vilniaus gyventojai.

Per 10 dienų vykusias kūrybines dirbtuves menininkai turėjo pažvelgti į šiuos miestus, jų kultūrinį paveldą jaunojo kūrėjo akimis, pamatyti šiuos miestus skirtingų vietinių gyventojų akimis, o patirtus įspūdžius perteikti fotografijos arba grafikos technika.

Ši paroda yra baigiamasis Europos Sąjungos programos „Culture 2000“ projektas, įgyvendinamas penkių tarptautinių partnerių – Vilniaus dailės akademijos, Granados universiteto, Lodzės humanitarinių ir ekonominių mokslų instituto, Urbino miesto savivaldybės, Poznanės dailės akademijos.

Kūrybinėse dirbtuvėse sukurtų geriausių darbų paroda atidaroma visose penkiose Europos parodų erdvėse vienu metu: Vilniuje – 19.30 val., Poznanėje, Lodzėje, Urbine, Granadoje – 18.30. Atidarymo renginiai visose erdvėse bus sujungti videokonferencija.

149 meniniai projektai ir 215 kūrinių, sukurtų fotografijos ir grafikos technikomis, suteikia puikią galimybę dar kartą pažvelgti į savo miestą, miesto erdvės suvokimą, atskleisti, kaip jį mato vietos gyventojai ir tie, kurie užsuko trumpam.

Vilniuje kūrybines dirbtuves organizavo Vilniaus dailės akademija: UNESCO kultūros vadybos ir kultūros politikos katedra, Fotografijos ir medijos meno katedra, Grafikos katedra.

Projektą lydi elektroninis katalogas.

Rengėjų inf.