Kinas

Mediateka pristato Jono Meko kolekciją

kronika

Lapkričio 23 d. Vilniaus centre, Mokytojų namuose, lankytojams atvėrė duris mediateka. Čia bus galima žiūrėti filmus, susipažinti su literatūra apie kiną ir kitas vizualines medijas. Jos steigėjai medijų švietimo centras „Meno avilys“ tikisi, kad mediateka taps jaukia erdve judantiems vaizdams pažinti ir prisidės prie vizualinio visuomenės raštingumo ugdymo.

Darbo dienomis (14–20 val.) ir šeštadieniais (12–18 val.) mediatekos lankytojai galės susipažinti su kino klasikos kolekcija, šiuolaikinių lietuvių režisierių Arūno Matelio, Audriaus Stonio, Vytauto V. Landsbergio kūriniais bei studijose „Nominum“, „A Propos“, „Studija 2“ sukurtais filmais. Besidominčių videomenu ir eksperimentiniu kinu lauks tarptautinių filmų festivalių kolekcijos.

Mediatekos steigėjai džiaugiasi, kad skaityklos lankytojai galės vartyti Jono Meko Lietuvai dovanotos tiesiai iš Niujorko atkeliavusios periodikos ir knygų kolekcijos leidinius. Tarp jų – 6–9-ojo XX a. dešimtmečių JAV išleista literatūra, periodiniai leidiniai apie kiną, televiziją ir kitas audiovizualinio meno formas. Tai ir žymių Holivudo ir nepriklausomųjų režisierių biografijos, knygos, pavyzdžiui, D.W. Griffitho biografija, Sergejaus Eizenšteino teoriniai veikalai, Michelangelo Antonioni scenarijai, interviu su žymiais režisieriais.

Taip pat mediatekos skaitykloje bus galima rasti visame pasaulyje išleistų leidinių apie kino istoriją bei teoriją, mediatekos prenumeruojamų periodinių žurnalų „Sight and Sound“ (D. Britanija), „Iskustvo kino“ (Rusija) bei „Kinas“ (Lietuva). Mediateka taip pat rengs diskusijas.

Mediateka, kurios mecenatas – Dr. Juozo Kazicko šeimos fondas, – veiks ir kaip Medijų švietimo centras, kaupiantis ir pristatantis audiovizualinių kūrinių bei literatūros apie medijas archyvą bei rengiantis šios medžiagos panaudojimo švietimui metodiką. Siekiant prisidėti prie medijų edukacijos procesų Lietuvoje, mediatekoje bus sudarytos sąlygos bendrojo lavinimo mokyklų pedagogams naudotis audiovizualiniais kūriniais, metodine medžiaga ir specializuota literatūra.

„Bičių avilio“ inf.