Teatras

„Muzikinės dėžutės“ pergalės

kronika

Vilniaus teatro „Lėlė“ 2005 m. spektaklis „Muzikinė dėžutė“ parsivežė laurus iš dar vieno tarptautinio festivalio. Šįkart Didįjį prizą ir geriausio aktoriaus vardą Ukrainos mieste Užgorode vykusiame devintajame lėlių teatrų festivalyje „Interlialka-2006“ laimėjo Irmantas Jankaitis (jis yra ir spektaklio kompozitorius). Šimtamečiame Užkarpatės regiono lėlių teatro pastate vykusiame festivalyje dalyvavo 23 teatrai iš trylikos šalių (Bulgarijos, Moldovos, Vokietijos, Vengrijos, Čekijos, Slovakijos, Serbijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Baltarusijos, Rusijos, Lenkijos, Lietuvos ir pačios Ukrainos).

„Muzikinė dėžutė“, kurią pastatė pernai režisūroje debiutavusi dailininkė Julija Skuratova (jai padėjo spektaklio režisierius pedagogas Rimas Driežis), iki tol sukūrusi scenografiją ir lėles ne vienam sėkmingam „Lėlės“ teatro spektakliui, jau surinko solidžią tarptautinių apdovanojimų kolekciją. Devyniuose tarptautiniuose festivaliuose dalyvavęs spektaklis parsivežė jau ketvirtąjį aukščiausią festivalio apdovanojimą. Užgorodo festivalio apdovanojimas užims vietą šalia Cluj-Nopocos (Rumunija), Lomžos (Lenkija) ir „Maskvietiškų atostogų“ pagrindinių prizų.

Ypač malonus „Lėlės“ teatrui ir daugelį metų lauktas apdovanojimas už aktorystę, šįkart tekęs vienam įdomiausių „Lėlės“ teatro aktorių Irmantui Jankaičiui. Tiesa, puikus visų trijų spektaklio aktorių (Almiros Grybauskaitės, Deivio Sarapino ir I. Jankaičio) darbas buvo pastebėtas dar šių metų pavasarį vykusiame „Maskvietiškų atostogų“ festivalyje, kur Rusijos nacionalinio UNIMA centro prezidentas, režisierius Valerijus Šadskis per spektaklio aptarimą sakė: „Spektaklis labai nudžiugino sukurtu pasauliu, aktorių ir itin grakščių dailių lėlių santykiu. „Muzikinė dėžutė“ aukštai pakėlė profesionalumo kartelę festivalio spektakliams. (…) Manau, spektaklis – didelė teatro sėkmė. Čia dera ir charakteringi aktoriai, ir išraiškingos lėlės. Ir visa sujungia bendra idėja, brandi prasmė, įdomus vaizdas. Žiūrėdamas jaučiau harmoningo pasaulio, vaikystės, laimės ilgesį… Įdomu, kad atskirai vaidina ir lėlės, ir aktoriai, ir tarsi „trečias junginys“, kai aktorius sunku atskirti nuo lėlių.“

Vilniaus teatro „Lėlė“ inf.