Muzika

Kongresų rūmuose – „The Swingle Singers“

anonsai

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir jo meno vadovas bei dirigentas Gintaras Rinkevičius, skelbdami aštuoniolikto sezono pradžią, į jo atidarymo koncertą pakvietė legendinę dainininkų grupę „The Swingle Singers“. Koncertas įvyks jau šį penktadienį, rugsėjo 15 d., 19 val. Vilniaus kongresų rūmuose.

Juos žino visame pasaulyje. Jų garso įrašų turi kone kiekvienas melomanas. Jų įspūdinga ir svaiginanti karjera, prasidėjusi 7-ojo dešimtmečio pradžioje, ir šiandien kelia nuostabą. Šiandien juos jau galime vadinti „gyva legenda“. Jų balsų klausosi garsiausiose pasaulio koncertų salėse, o žmonių minios liudija, kad ilgainiui jie nepraranda populiarumo. Po daugiau nei ketverių metų jie sugrįžta ir į Vilniaus kongresų rūmus.

Šventišką nuotaiką žada koncerto programa, kurioje skambės įvairiausia a cappella ir su simfoninio orkestro pritarimu atliekama muzika. Pirmoje dalyje girdėsime „perliukus“ iš „The Swingle Singers“ „aukso fondo“ – tai W.A. Mozarto kūrinių aranžuotės vokaliniam ansambliui, balsais nuotaikingai perteikiamas J. Brahmso Vengrų šokis, lyrinės H. Purcello ir F. Chopino melodijos.

Antroje dalyje klausytojai galės niūniuoti visiems puikiai pažįstamas melodijas iš kino filmų „Rožinė pantera“ ar „Džeimsas Bondas“. Prie legendinės grupės prisijungus Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui ir maestro Gintarui Rinkevičiui, girdėsime grupės „Beatles“ dainų aranžuotes.

Į lietuviškąją sceną „The Swingle Singers“ grįžta absoliučiai naujos sudėties. Iš 2002 m. gruodžio 31 d. Vilniuje koncertavusių dainininkų girdėsime tik bosą Jeremį Sadlerį. Išgirsime ir visai neseniai, gegužės mėnesį, į grupę įsiliejusią britų ir portugalų kilmės dainininkę Joanną Goldsmith. Dabartinė grupė yra keliomis kartomis jaunesnė už pirmąją. Ją sudaro jauni talentingi dainininkai, kuriuos Wardas Swingle’as meiliai vadina savo „vaikaičiais“. Bet svarbiausia, į ką atkreipia dėmesį ir patys ansamblio nariai, ir pasaulio muzikos kritikai, iki šiol išskirtiniu nepakartojamos grupės bruožu išlieka nuo pat grupės susibūrimo stulbinęs pasaulį intymus, arti laikant mikrofoną išgaunamas kvaziinstrumentinis skambesys.

LVSO inf.