Pasaulyje

Nuoviras

aną savaitę Londone

Paulina Pukytė

iliustracija
Aurimas Kadzevičius. "Maisto produkto pakuotės dizainas". 2006 m. (VDA magistro darbas, vadovė doc. Aušra Lisauskienė)

Na štai, anglai ir vėl iškrito iš futbolo čempionato per baudinių seriją. Jau, rodos, šeštą kartą (beveik iš eilės). Kai prasidėjo baudinių mušimas, mes nebežiūrėjome – viskas buvo aišku. Išėjome iš namų – žinojome, kad gatvėje girdėsime kiekvieno baudinio rezultatą. Taip ir buvo: kol ėjome nuo namų iki traukinių stoties, iš visų aplinkinių namų su tam tikrais intervalais atsklisdavo tai džiaugsmingas rėkimas, tai nusivylimo šūksnis su keiksmais. Stotyje pro kasos langelį pasiklausėme paskutinio nevilties klyksmo. Kelios sekundės po jo visame rajone užkaukė policijos automobilių sirenos – sustiprintos pajėgos stojo į darbą. Į stotį kaip mat pradėjo plūsti sirgaliai sudraskytomis širdimis. Tarsi to būtų negana, draskė dar ir savo "Anglijos" marškinėlius bei Anglijos vėliavas ir rėkdami visa tai mėtė ant traukinio bėgių. Atmosfera buvo tokia, kad greitai pasigailėjome nespėję į ankstesnį traukinį.

Kitą dieną laikraščiuose – vien apsiverkęs Beckhamas ir straipsniai, kaltinantys visus kitus, tik ne save. Viename straipsnyje rimtu veidu siūloma ateityje iš viso atsisakyti teisėjų, nes tai jie dėl visko kalti, jų žmogiškasis silpnumas. Kitame aiškinama, kad šiuolaikinis profesionalus futbolas taip ištobulėjo, kad darosi vis sunkiau įmušti įvarčius, dėl to laimi visai ne pačios geriausios komandos, o tos, kurioms labiau sekasi, ir todėl ateityje reikėtų paplatinti vartus, "kad juos būtų sunkiau apginti ir lengviau į juos įmušti iš didesnio atstumo."

O vienas mano pažįstamas mokytojas taip aiškina savo mokiniams apie užsienio kalbų mokymosi svarbą ir tautų draugystę: "Žinokite, visi žmonės iš prigimties mąsto angliškai. Tarp jų, žinoma, ir prancūzai. Namuose jie tarpusavy kalbasi puikia ir gryna anglų kalba. Ir tik išėję į žmones, tarp kurių gali pasitaikyti anglų, tyčia pradeda kalbėti prancūziškai, kad tie nieko nesuprastų ir susinervintų. O kai kreipiasi tiesiogiai į anglus, tai nors ir kalba angliškai, bet užsimeta tą klaikų savo akcentą, kad dar labiau juos suerzintų."

O per televiziją rodė žmogų su automobiliu Australijoje. Jo gyvenimo tikslas yra sutraiškyti kuo daugiau rupūžių, kai tos po lietaus masiškai išeina pasivaikščioti ant greitkelių. Ir dar per tą pačią televiziją sakė, norėdami apginti rupūžes ir išaiškinti jų svarbą, kad kai žmonėms pritrūksta kanapių, o vis tiek labai reikia kvaišalų, tai galima susirasti rupūžę, ją išvirti, o nuovirą išgerti. Tikrai, taip ir sakė.