Kinas

Vokiečių trumpų filmų programa "Trumpai ir gerai II"

anonsai

iliustracija
"Smulkūs pinigai"

Kovo 17–19 d. "Skalvijos" kino centre bus parodyta vokiečių filmų programa "Trumpai ir gerai II", ji pristatys pastarųjų metų Vokietijos trumpo metražo kino tendencijas. Antrąkart Goethe’s instituto pristatoma programa suskirstyta pagal temas "Tu ir aš", "Toli ir arti", "Jauni ir seni", "Sprukti ar likti".

Programa "Tu ir aš" skirta meilės temai. Filme "Svetimkūniai" atskleidžiama dviejų neišskiriamų draugų didžioji meilė: Katja Pratschke pasakoja dramatišką meilės istoriją. Sveno Taddickeno filmo "Tiesiog imti ir pasilikti" personažai skrieja keliu priversdami ir žiūrovus sulaikyti kvapą. Galva ima suktis ir nuo fatališkos Clemenso Pichlerio filmo "Annaottoanna" herojų judėjimo kreivės. Tėvų ir dukters santykiai smagiai atskleidžiami Neele’s Leanos Vollmar komedijoje "Mano tėvai". Florianas Mischa Böderis filmui "Turiu iškeliauti" pasirinko miuziklo formą.

Programos "Toli ir arti" filmuose riba tarp dokumentinio ir vaidybinio kino beveik nematoma. Susannos Questers filmas "Finow" pasakoja apie mažus nepriklausomos miško valstybės gyventojus. Anke Limprechts "Mokomajame filme apie Stasi bylų rekonstravimą" pažvelgia į buvusios VDR valstybės saugumo ministerijos palikimą. Sebastiano Winkelso žvilgsnis filme "Vidus. Išorė. Mongolija" nukrypsta į kitų žemynų gyvenimą. Tillis Passowas filme "Valio! Valio!" stebi žmones vienoje didžiausių pasaulio stočių. Janas Verbeekas "Trečiadienio naktį Tokijuje" dėmesį sutelkia į smulkias, tačiau reikšmingas Japonijos sostinės buitines situacijas. Danielio Kunle filme "Laisvas pasirinkimas" piešiamas ilgamečio mugės paviljono savininko portretas. Fatimos Abdollahyan "Užrašai galvai" – tai kinų fotografo žvilgsnis į Vokietiją.

Programa "Jauni ir seni" skirta kartų tarpusavio santykiams: ir laimingoms akimirkoms, ir sunkumams. Thomo Wendricho filme "Šiuo metu mirę" ir Johanneso Kieferio juostoje "Didžiausias Gregoro atradimas" apie senatvę kalbama pagarbiai, kartais su humoru. Sikander Goldau savo filme "Trapus" pasakoja apie sunkiausią momentą – atsisveikinimą su gyvenimu.

Programoje "Sprukti ar likti" Vokietija matoma kiek kitu rakursu. Marco Andreaso Bocherto filmas "Smulkūs pinigai" pasakoja apie verslininko ir benamio susidūrimą. Hannos Doose filmo "Zuikutis duobėje" problema – išnaudojimas šeimoje. Christopho Wermke’s filmas "Sprukti!" pasakoja apie galimybę gyventi ir dirbti Rytų Vokietijoje. Tomas Zenkeris "Įprastame versle" lakoniškai parodo netikėtus smurto proveržius tarp verslininkų. Šmaikštus Jaspero Ahrenso filmas "Diena, kai Winstonas Ngakambe atkeliavo į Kilį" pasakoja apie afrikietį, įsikūrusį Šiaurės Vokietijoje. Žiūrovus pralinksmins kelionių mėgėjo Björno nuotykiai Andreaso Niessnerio filme "Björnas, arba Valdiškų namų kliūtys" ir Ingo Rasperso filmo "Faina" herojė, kuri važiuodama traukiniu ištveria visus muitinės išbandymus.

"Skalvijos" inf.