Muzika

"Midem" mugėje diskutuota apie kultūros ekonominę svarbą

kronika

iliustracija
Dailininko A. Smuglevičiaus eskizas, kaip spėjama, "Užburtosios fleitos" pastatymui Vilniaus miesto teatre (1804–1810 m., saugomas Lietuvos dailės muziejuje, invent. Nr. T-6465)

Sausio 22–26 d. Kanuose, Prancūzijoje, vyko Tarptautinė muzikos mugė "Midem". Tai didžiausia muzikos mugė pasaulyje, šimtai stendų, aktualiausių muzikos industrijos problemų ir paslaugų pristatymas, konferencijos ir seminarai, koncertai. Šių metų "Midem" dalyvavo 9 313 dalyvių, tarp jų – 4 637 kompanijos iš 92 šalių, taip pat 604 žiniasklaidos atstovai iš 39 šalių.

"Midem" ekspertų diskusijoje, kurios tema "Kultūra – ekonomikos veiksnys?", dalyvavo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinis direktorius Gintautas Kėvišas, vienintelis diskusijos vedėjas iš Baltijos šalių, taip pat Eseno filharmonijos vadovas Michaelis Kaufmannas ir Leipcigo "Gewandhaus" vadovas Andreasas Schulzas.

Diskutuota apie tai, ar kultūra – prabangos dalykas, kokia kultūros reikšmė miestui, šaliai, regionui. Taip pat aptarta, kiek svarbi rėmėjų įtaka išlaikant savo institucijos ar projekto identitetą, ar ji daro įtaką meninei programai, ar dėl to nenukenčia programų savitumas, kaip menas ir muzika veikia gyventojų, visuomenės veiklą ir pan.

Iškeltas ir kultūrinio turizmo klausimas. Štai Didžiojoje Britanijoje buvo atliktas tyrimas, kiek jų festivaliuose lankosi svečių iš užsienio. Paaiškėjo, kad jų tėra trys nuošimčiai. Zalcburgo festivalis – reta išimtis, ten didžioji dalis klausytojų – užsienio svečiai. O kaip yra pas mus – ar, pavyzdžiui, Vilniaus festivalis yra turistų traukos objektas, ar ne? Kultūros įtaka politikai – taip pat viena iš aptartų temų.

G. Kėvišo pasisakymas "Midem" diskusijoje sulaukė didelio dėmesio ir buvo puikiai įvertintas ekspertų.

LNOBT inf.