Savaitė

Laisvės alėja – skulptūrų galerija

kronika

Spalio 6 d. pagrindinės Kauno gatvės, Laisvės alėjos, įvaizdis meniniu požiūriu visiškai pasikeis. Rugpjūčio 16 d. prasidėjo Kauno skulptūrų simpoziumas "Laisvės alėja – skulptūrų galerija". Jame dalyvauja dešimt Kauno skulptorių: Artūras Burneika, Donatas Dovidavičius, Mindaugas Jurėnas, Simonas Šidlauskas, Vytautas Narutis, Vytautas Umbrasas, Algimantas Šlapikas, Julius Varnauskas, Tautvilas Povilionis, Stasys Žirgulis. Parodos kuratorė – V. Jasevičiūtė.

Atviroje skulptūrų parodoje kiekvienas autorius eksponuos savo kūrinius, kurie sukurti simpoziumo metu ir skirti Laisvės alėjos viešosioms erdvėms užpildyti. Atvirose erdvėse eksponuojamuose darbuose daug dėmesio kreipiama į kūrinių santykį su architektūrinėmis ir viešosiomis erdvėmis. Pagrindinis šio simpoziumo tikslas – skatinti ir plėtoti šiuolaikinį tradicinės skulptūros meną Lietuvoje, propaguoti kauniečius skulptorius ir jų darbus. Šiame simpoziume dalyvauja ir jaunosios, ir vyresniosios kartos menininkai.

Šis meno projektas išskirtinis tuo, kad juo siekiama atkreipti dėmesį į besikeičiantį Laisvės alėjos įvaizdį, mėginama kiekvieną žiūrovą, ilgiausios pėsčiųjų gatvės praeivį, provokuoti, įtraukti į "mobilių skulptūrų" žaidimą. Eksponuojamos skulptūros atviroje lauko galerijoje turi ne tik vizualinę bei estetinę, bet ir dekoratyvinę prasmę. Skulptūros, sukurtos simpoziumo metu, sudaro meninės akcijos įvaizdį, o kartu atlieka ir "fizinio veiksmo" funkciją: žiūrovas turi galimybę ne tik stebėti, bet ir fiziškai kontaktuoti su matomu meniniu objektu.

Simpoziume menininkai stengsis sudominti šiuolaikinės skulptūros technikos, medžiagų ir formos įvairove. Mobilioji skulptūros galerija turėtų būti stimulas naujai pažvelgti į Laisvės alėjos istorinę praeitį, kintančią dabartį, išryškinti architektūrinės ir gamtinės aplinkos kontekstą bei ryšį. Toks šių metų simpoziumo organizatorių sumanymas galbūt paskatins ir projekto tąsą.

Gabrielė Kuizinaitė