Muzika

"Baltijos gintarėliai" dainuos trijose Baltijos šalyse

anonsai

Rugsėjo 14 d. Vilniaus Kongresų rūmų salėje įvyks pirmasis tarptautinio muzikos projekto "Baltijos gintarėliai" koncertas, kurio metu jungtinis Lietuvos, Latvijos ir Estijos berniukų choras pristatys bendrą koncertinę programą. Pirmoje koncerto dalyje skambės naujausi Lietuvos, Latvijos ir Estijos kompozitorių kūriniai chorui, o antrojoje – Andrew Lloydo Webberio "Requiem".

Kiti trys projekto "Baltijos gintarėliai", kurį remia Europos Komisijos programa "Kultūra 2000", koncertai šių metų rugsėjį ir spalį bus surengti Latvijos sostinėje Rygoje, taip pat – Taline ir Piarnu (Estija). Projektą inicijavo Lietuvos chorų sąjunga.

Į jungtinį chorą atrinkti geriausi dainininkai iš Vilniaus berniukų choro "Ąžuoliukas" (vadovas Vytautas Miškinis), Rygos J. Medinio muzikos mokyklos berniukų choro (vadovas Romanas Vanagas) ir Estijos jaunuolių choro (vadovas Hirvo Surva). Koncertuose Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje dalyvaus ir šių šalių simfoniniai orkestrai.

Pasak Lietuvos chorų sąjungos prezidento Vytauto Miškinio, šis tarptautinis chorų projektas sumanytas siekiant plėtoti berniukų chorinio dainavimo žanrą Baltijos šalyse ir puoselėti glaudesnes trijų šalių kultūrinio bendradarbiavimo tradicijas.

Pirmoji chorų akademijos "Baltijos gintarėliai" dalis buvo surengta šią vasarą: rugpjūčio 7–14 dienomis Molėtų rajone prie Dubingių ežero visą savaitę vyko kūrybinė stovykla, kurioje bendrą koncertinę programą repetavo 100 talentingiausių dainininkų iš trijų šalių. Su jungtiniu choru dirbo žymiausi Lietuvos, Latvijos ir Estijos berniukų chorų vadovai. Be to, siekiant kelti chorų vadovų kvalifikaciją, kūrybinės stovyklos metu vyko paskaitos, diskusijos ir profesiniai seminarai, skirti pristatyti berniukų vokalo ugdymo metodikas. Šiuose renginiuose dalyvavo apie 60 chorų vadovų iš Lietuvos ir užsienio.

Apie chorų akademiją "Baltijos gintarėliai" kuriamas filmas, skirtas pristatyti unikalią Baltijos šalių berniukų dainavimo tradiciją bei iškiliausius kolektyvus.

Baltijos šalys nuo seno garsėja kaip dainų ir chorų kraštai, o chorinis dainavimas yra viena populiariausių muzikavimo formų, tautų muzikinio gyvenimo ir bendrosios kultūros dalis. Baltijos šalių dainų švenčių tradiciją UNESCO 2003 metais paskelbė pasauliniu žodinio ir nematerialaus kultūros paveldo šedevru.

Nuo 2000 metų Lietuvos chorų sąjunga teikia išskirtinį dėmesį berniukų chorinio dainavimo propagavimui. Kasmet organizuojamas berniukų chorų festivalis-akcija "Lietuvos berniukai prieš smurtą ir narkomaniją", rengiami profesiniai seminarai chorų vadovams. Šios iniciatyvos jau subrandino apčiuopiamų vaisių: per kelerius pastaruosius metus įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose susikūrė kelios dešimtys naujų berniukų chorų.

"7MD" inf.