Muzika

Projektas "Jaunimas"

kronika

iliustracija
Lietuvos ir Lenkijos jaunimas susijungė į tarptautinį simfoninį orkestrą

Jau pusę metų Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokykla, vadovaujama direktoriaus profesoriaus Ričardo Sviackevičiaus, bendradarbiauja su Lenkijos Žaganės miesto Henryko Wieniawskio vardo muzikos mokykla, kurios direktorius – Stanisławas Piniuta. Šis be galo kūrybingas, energingas žmogus yra ir jaunimo simfoninio orkestro Žaganėje vadovas bei dirigentas.

2004 m. rudenį įvyko šių muzikos mokyklų direktorių bei Žaganės miesto simfoninio orkestro ir Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos jaunimo susitikimas, o jo metu buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Pagrindinė sutarties idėja – muzikuojančio jaunimo integracija į Europos Sąjungą. Tuomet svajota apie galimybę dalyvauti tarptautiniame projekte. O štai šiemet, vasario 1–13 d., svajonė išsipildė. Grupė jaunimo iš Naujosios Vilnios muzikos mokyklos, Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos ir Vilniaus J. Tallat-Kelpšos konservatorijos dalyvavo Lenkijos Žaganės miesto muzikos mokyklos bei Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos parengtame tarptautiniame projekte "Jaunimas". Jo pagrindinė tema buvo "Muzika – tiltas, jungiantis įvairių tautų jaunimą". Projektas vyko gavus Europos Sąjungos paramą.

Lietuvos ir Lenkijos jaunimas, beveik dvi savaites gyvenęs puikiame Swieradow Zdrój miestelyje Lenkijoje, jaukiame viešbutyje "Magnolija", susijungė į tarptautinį simfoninį orkestrą, kuriam vadovavo gerbiamas maestro S. Piniuta. Tvyrojo kūrybinės nuotaikos, darbinė atmosfera. Abiejų šalių jaunimas uoliai muzikavo, parengė įdomių programų. Jos buvo atliktos įvairių Lenkijos miestų koncertų salėse ir Swieradow Zdrój miesto bažnyčioje. Programoje skambėjo lietuvių, lenkų ir įvairių kitų pasaulio šalių kompozitorių kūriniai. Publika atlikėjams nešykštėjo šiltų aplodismentų, ovacijų.

Jaunimas būrėsi į įvairius ansamblius, grojo bigbende, kiekvieną vakarą vyko integraciniai renginiai. Jų metu jaunimas turėjo daug galimybių bendrauti, pažinti vieni kitus ir sužinoti apie kaimyninės šalies kultūrą, papročius.

Projektą sklandžiai įgyvendinti padėjo darnus stovyklos globėjų – S. Piniutos, Marcino Chruszcickio ir Alfredos Mazur iš Lenkijos bei Rimos Ugianskienės, Anos Kijevič ir Vilijos Filmanavičienės iš Lietuvos – darbas. Visi dalyviai džiaugėsi įdomiai, turiningai, prasmingai praleistu laiku. Rudenį tikimasi sulaukti projekto tęsinio Lietuvoje. Pasak jo rengėjų, norėtųsi tęsti bendradarbiavimą, ieškoti naujų kultūrų sąlyčio taškų.

Ši kūrybinė stovykla tapo dviejų Europos valstybių jaunimo idėjų, patirties, sugebėjimų, asmenybės ugdymo ir solidarumo, daugiakultūrės Europos kūrimo lauku. Taigi, kai yra noro, svajonės gali tapti realybe...

Gabrielė Vasiliauskaitė