Muzika

Kitą savaitę Menų spaustuvė spaus šokį

anonsas

Birželio antroji pusė Menų spaustuvės Raudonojoje salėje - tradicinis "Vilniaus šokio spaustuvės" laikas. Šis renginys ir paprastai tą pat mėnesį toje pat erdvėje rengiama "Naujosios dramos akcija" buvo pirmosios būsimosios Menų spaustuvės "kregždės".

Vilniaus šokio spaustuvė - mažos apimties edukacinis-kūrybinis festivalis, formuojamas "atvirų šokio grindų" principu. Sostinėje ne tiek daug vietų ir šokio renginių, kuriuose galima prisistatyti, arba "apšaudyti" visai naujų kūrinių eskizus, todėl šio projekto tikslas - mokslo metų ir kūrybos sezono pabaigoje suteikti šansą naujų idėjų turintiems choreografams, režisieriams, besiformuojančioms trupėms.

Renginį sudaro dvi programos: seminarų ir spektaklių. Tradiciškai seminarų dalyviai iš visos šalies per daugiau negu savaitę truksiančius užsiėmimus (šiemet šiuolaikinio šokio mokys vilniečiai choreografai Birutė Banevičiūtė ir Vytis Jankauskas, klasikinio - Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus dėstytojai Petras Skirmantas ir Beata Tomaševičienė, apie šokio istoriją pasakos kritikai Vita Mozūraitė ir Helmutas Šabasevičius) parengs improvizacines kompozicijas, kurias pristatys paskutinę renginio dieną - birželio 28-ąją.

Visą šiemetinę Vilniaus šokio spaustuvės spektaklių programą sudaro keturi spektakliai arba jų junginiai: seminarų dalyvių improvizacijos, Lietuvos muzikos akademijos Vaidybos ir režisūros katedros diplomantų judesio spektaklis "Solo penkiem" (birželio 25 d., režisierius - akademijos judesio dėstytojas Algis Mažeika), Latvijos kultūros akademijos Šiuolaikinės choreografijos skyriaus diplomantų Agnesės Vanagos monokompozicija "Kartu su manimi" ir Gunčio Spridzanio spektaklis "Ypatingoji sėkla" (birželio 28 d.) bei kauniečių choreografų Birutės Letukaitės ir Andriaus Kurieniaus darbai (birželio 26 d.).

Šiemetinės renginio spektaklių programos paralelės įdėmesniam žiūrovui gali būti ypač įdomios. Tai proga palyginti dviejų gretimų valstybių akademijų teatro ir kino fakultetų studentų pasirengimą bei idėjų įvairovę. Juolab kad abiejų diplomantų kursų vadovai yra svarbūs savo šalyse - Jonas Vaitkus jau parengė ne vieną universalių aktorių kursą, tuo tarpu žinomiausia Latvijos choreografė ir šiuolaikinio šokio pedagogė Olga Žitluchina, iki tol buvusi beveik vienintelė užsienyje žinoma šios šalies šokio kūrėja, parengė savo pačios konkurentų kartą - tai pirmasis latvių šiuolaikinio šokio profesionalų kursas, kuriam prognozuojama labai graži ir įvairiaspalvė ateitis.

Kauniečių vakaras įdomus tuo, kad jame "susidurs" žinomiausias šalies šokio teatras "Aura", parodysiantis atnaujintą spektaklio "Extremum mobile" versiją, ir "nepriklausomas", tarp įvairių trupių migruojantis režisierius ir choreografas Andrius Kurienius, pastaruosius porą sezonų dirbęs su visais trimis svarbiausiais Kauno teatrais - "Aura", Dramos ir Muzikiniu.

Šį kartą A. Kurienius pristatys būsimo spektaklio "Po to nebuvo nieko" eskizą.

Imantas Pūga