Literatūra

Lietuva Frankfurto knygų mugėje

kronika

"Kiekvienas vyksta į Frankfurtą, nes visi vyksta į Frankfurtą" - skelbia didžiausios pasaulinės kasmetinės knygų mugės šūkis. Šiais metais garbės viešnios teisėmis ten pakviesta mūsų šalis. Todėl rugsėjo 26 d., prieš išvykdami į Vokietiją, dalyvavimo programos autoriai ir rengėjai šio krašto ambasadoje surengė paskutinę spaudos konferenciją, kurioje Frankfurto knygų mugės atstovas spaudai Holgeris Ehlingas, Lietuvos kultūros viceministrė Ina Marčiulionytė, "Lietuviškų knygų" direktorė Aušrinė Jonikaitė, Organizacinio komiteto pirmininkė Rasa Drazdauskienė, Goethe`s instituto direktorius Martinas Wälde pristatė galutinį Lietuvos dalyvavimo pasaulinėje knygų mugėje projektą.

Pirmoji Frankfurto mugės garbės viešnia 1976 m. buvo Lotynų Amerika, o reguliarūs prisistatymai pradėti 1988 metais. Lietuva šiemet - penkioliktoji garbės viešnia. Šis statusas suteikia galimybę susikurti šalies įvaizdį, juolab kad vokiškai kalbančių valstybių - Vokietijos, Austrijos ir Šveicarijos - žiniasklaidoje pasirodo apie 8-10 tūkstančių skirtingų žinučių apie mugės svečią.

54-ojoje Frankfurto knygų mugėje, vyksiančioje 9-14 d., susipažinti su Lietuva bus galima trimis būdais: apžiūrint ekspoziciją, įsigijus katalogus ir naudojantis kompiuteriniais terminalais. Tačiau įvairūs renginiai, susiję su garbės viešnios statusą turinčia šalimi, vyks ne tik šiame, bet ir kituose Vokietijos miestuose. Frankfurte bus pristatyta 29 lietuvių rašytojų kūryba, kasdien vyks visuomeninės ir politinės, kultūrinės diskusijos, lietuvių literatūros skaitymai, kuriuose dalyvaus patys rašytojai, džiazo koncertai, bus demonstruojami filmai ir spektakliai, veiks parodos. Pasak A. Jonikaitės, numatoma 220 renginių, iš jų 80 - literatūriniai. Mugės lankytojai galės susipažinti su tokių Lietuvos menininkų kaip Algimantas Aleksandravičius, Šarūnas Bartas, Ričardas Gavelis, Jurga Ivanauskaitė, Kęstutis Kasparavičius, Oskaras Koršunovas, Gintaras Makarevičius, Jonas Mekas, Deimantas Narkevičius, Sigitas Parulskis, Eglė Rakauskaitė, Vytautas Žalakevičius ir daugelio kitų kūryba.

Elena Černiauskaitė